Gratis

SAP Sales&Distribution (SD) Senior Consultant

Smart Ux Development S.R.L.

Candidatul Ideal

Smart UX este un furnizor dedicat de servicii SAP, avand clienti mari, in special in zona de utilitati (ENGIE, VEOLIA, etc). Echipa noastra este compusa din arhitecti, consultanti si dezvoltatori cu peste 20 ani de experienta in solutii SAP, avand la activ proiecte nationale si internationale de anvergura.
Daca vrei sa te alaturi echipei noastre, acum este momentul! Cautam persoana potrivita pentru postul de SAP Sales&Distribution (SD) Senior Consultant.
In calitate de consultant SAP cu experiența, veti participa la proiecte de implementare SAP sau proiecte de suport si mentenanta. Pozitia necesita o gama larga de abilitati si capacitatea de a interveni in diferite roluri, in funcție de dimensiunea si scopul proiectelor.

• Experienta de lucru vasta in modulul SAP SD de minim 3 ani
•Cunostinte de implementare, customizare si mentenanta
• Capacitatea de a livra activitati specifice proiectelor SAP: analiza proceselor, blue-print, crearea de
specificatii functionale si tehnice pentru dezvoltari, teste, training, cutover, go-live, suport
• Cunostinte arhitecturale avansate de SAP
• Experienta in roluri cu interactiune directa cu clientul
• Disponibilitate de a calatori (partial) si de a lucra on-site
• Abilitati de rezolvare a problemelor, pro-activ, creativitate si atitudine constructiva

Descrierea jobului

• Implementarea sau mentenanta de solutii in modulul specific SAP SD pe baza analizei cerintelor
utilizatorilor
• Propunerea, dezvoltarea sau configurarea, documentarea si testarea de solutii în modulul de
aplicatie SAP conform cerintelor funcționale și tehnice
• Comunicare stransa cu echipa de dezvoltare
• Comunicare stransa cu clientul si construirea relatiei cu clientul
• Furnizarea clientului de expertiza funcționala, indrumari si instructiuni privind procesele SAP
• Furnizarea de inovatii asupra proceselor de afaceri ale clientilor existenți din perspectiva
functionala si tehnica
 Elaborarea conceptelor de optimizare a proceselor SD in colaborare cu departamentul de
operare(digitalizare, standardizare si automatizare a proceselor cu solutii inovatoare)
 Suport si consultanta proceselor SAP si optimizarea aplicatiilor in zona Vanzari si Distributie (SD) cu
clienti interni/externi
 Verificarea, testarea, reproiectarea si implementarea proceselor SD in sistemul existent
 Analiza si corectarea erorilor din modulele SD, inclusiv suport global
 Colaborare stransa cu modulele MM, Fi/Co, WM, QM si alte module aferente
 Implementarea proiectelor sau functionalitatilor SD, comunicarea cu departamentele de operare,
membrii echipei si consultantii
 Pregatirea si executarea scenariilor de testare, precum si pregatirea documentelor de decizie si
Cereri de Schimbare in zona SD;
 Suport, pregatire si sustinere a training-urilor pentru membrii departamentelor operationale,
utilizatorii cheie etc.
 Personalizarea modulului SAP SD in conformitate cu procesele de afaceri ale companiilor
 Crearea de documentatii referitoare la componenta de sistem si procese SD.

Ce oferim?
 pachet salarial atractiv
 un mediu de lucru dinamic
 asigurare de sanatate privata
 oportunitati de dezvoltare profesionala

Haide sa ne cunoastem! Trimite cv ul tau la adresa de mail hr@smartux.ro.

Descrierea companiei

Smart UX
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024