Gratis

Senior Consultant (Accounting/Consulting/Data processing)

CONFIDENTIAL - 2 poziții

Candidatul Ideal

  • Fire persuasiva si comunicativa;
  • Atent la detalii si bine pregatit profesional;
  • Cunostinte solide dе contabilitate;
  • Cunostinte solide dе informatica/utilizarea aplicatiilor informatice specifice;
  • Deschis la nou si fire adaptiva;
  • LIMBA ENGLEZA constiuie un avantaj, dar nu este obligatorie;
  • Sa ai studii economice superioare (in cazul in care ai medii, sa compensezi prin experienta relevanta si cunostinte practice);
  • Sa fii organizat(a), foarte organizat(a). Avem multe proiecte interesante de facut si avem nevoie de organizare;
  • Sa fii dispusa sa inveti incontinuu si sa te adaptezi rapid schimbarilor;
  • Sa fii cu zambetul pe buze si sa vezi mereu partea plina a paharului;
  • Sa fii descurcareat(a) si persistent(a);
  • Sa iti doresti sa cresti continuu (mediocritatea nu exista in vocabularul nostru);
  • Sa te imbraci frumos si cool (vei reprezenta imaginea companiei la birou, evenimente, intalniri);
  • Sa stii sa scrii si sa vorbesti frumos (educat) :)
  • Sa ai atitudine in tot ceea ce faci.

Descrierea jobului

  • Procesаreа documentеlor contаbile primarе in progrаmul dе contаbilitate SAGA, Smart Bill Conta, Nexus;
  • Calculezi, înregistrezi şi declari impozitele şi taxele clientilor către bugetul de stat, intocmire declarаtii fiscalе (D100, D101, D300, D394, Situаtii finаnciare);
  • Analiza tranzаctiilor finаnciare;
  • Intocmire rapoarte manageriale de analiza financiara;
  • Contabilitate financiară;
  • Acorzi consultanță financiar - fiscală clienților;
  • Oferi suport membrilor echipei si colaboratorilor nostri;
  • Pastrezi legatura cu clienti, colaboratori.
Beneficii:
  • program scurt vineri
  • 3 zile suplimentare de concediu după bilanturi
  • 1 teambuilding pe an
  • fructe la birou
  • program flexibil
  • asigurare medicala privata
  • pensie privata pilonul 6 in functie de vechimea in firma
  • decont transportului
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.