Gratis

Sales support specialist

MECANEX SA

Candidatul Ideal

- Abilitați de comunicare și relaționare, fire pozitivă.
- Atentie la detalii, organizat, meticulos.
- Cunoștințe de Excel, nivel mediu.
- Noțiuni de baza de contabilitate și comerț.
- Studii universitare finalizate.
- Inițiativă, proactivitate, orientare către lucrul cu cifre.
- Spirit de echipa.
- Pot aplica și candidați fără experiență, dar care au capacitatea de a învăța și a se adapta.

Descrierea jobului

  • Intocmeste ofertele comerciale pe baza datelor primite de la Achizitii
  • Pregateste, intocmeste si rimite ofertele catre client
  • Solicita feedback de la client in legatura cu oferta trimisa
  • Intocmeste facturi pentru ofertele acceptate si le trimite clientilor
  • Asigura suport pentru echipa din Departamentul Comercial cu scopul de a realiza comunicarea cu clienții și de a răspunde solicitărilor acestora
  • Intocmeste documentația specifica activității în CRM, aplicatii interne
  • Înregistrează toate documentele sosite prin corespondență, le scanează și le încarcă pe locația alocată
  • Transmite prin e-mail/curier corespondența
  • Întocmește AWB-uri și ține legătura cu firmele de curierat pentru expediții
  • Verifică cererile de ofertă care vin pe e-mail/ fax/ telefon și le redirecționează către reprezentantii de vânzări din zonele corespunzătoare.

Ce beneficii vei avea:
  • Salariu fix 3000 lei net + bonus anual de performanta, in functie de indicatori KPI;
  • Transport asigurat sau posibilitate de decontare;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o echipa in plina dezvoltare;
  • Oferim instruire la locul de munca, suport pentru crestere profesionala;Prin transmiterea CV-ului dvs. pentru acest post sunteti de acord cu preluarea si prelucrarea informatiilor cu caracter personal de catre persoanele responsabile cu procesul de recrutare.

MECANEX SA este o companie specializată în producția de pompe de apă și produse turnate de fontă. Societatea a fost înființată la începutul anilor '70, în Botoșani. Începând cu 2002, compania are un acționar majoritar privat, acesta fiind și anul în care s-au început investițiile în dotarea cu echipamente moderne, necesare creșterii competitivității pe piața produselor de profil. La ora actuală, MECANEX livrează produse turnate din fontă în Germania, Austria,Italia și Elveția. Pe segmentul de piață reprezentând pompe de lichide, MECANEX este unic producător pentru mai multe tipuri și acoperă o mare parte din necesarul intern de aceste produse.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024