Gratis

Sales Executive

S.C. PARENTING ADS SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Integritate – Persoana potrivită pentru această poziție trebuie să fie cinstită și etică. – corectă și morală mi se pare mai pe înțelesul tuturor.
Fiabilitate - Persoana potrivită pentru această poziție trebuie să fie responsabilă, de încredere, ambitioasa, orientata catre obiective și să își îndeplinească taskurile
Organizare si atenție la detalii - Postul necesită atenție la detalii, o buna organizare, si gandire analitica în îndeplinirea sarcinilor de lucru.
Initiativa – Postul necesită o persoană ambitioasa, cu initiativa, capacitate de comunicare excelenta, de a-și asuma responsabilitati și de a gasi solutii
Autocontrol - Poziția necesită menținerea calmului, a emoțiilor sub control, controlarea furiei și evitarea comportamentului agresiv, chiar și în situații foarte dificile.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Initiaza calls de warm up si stabileste intalniri cu clientii din baza de date, desemnati de Sales Director
  • Prospectează piața pentru a identifica clienți noi și stabilește întâlniri cu aceștia
  • Realizeaza oferte standard de publicitate si proiecte speciale pentru site-urile (qbebe.ro, demamici.ro, copilul.ro, etc) si influencerii din portofoliu (Dan Cruceru - taticool.eu, Miruna Ioani - siblondelegandesc.ro, Robert Diaconeasa - daddycool.ro, Alina Sorescu, Andra Udrea, Otilia Mantelers, Daniel Osmanovici, Povesti din Bebelonia, Crina Coliban, etc)
  • Negociază deal-uri și încheie contracte de publicitate
  • Urmareste implementarea la timp si conform briefului primit
  • Transmite clientilor rapoartele primite de la Client Service Manager
  • Participa activ la sedinta saptamanala de vanzari
  • Colaboreaza cu Client Service Manager și cu colegii din echipa de Sales
  • Culege informații de la clienții activi, dar și de la cei cu potențial și le împărtășește cu echipa de Sales în vederea optimizări procesului de vânzare
  • Întocmește raportul de activitate săptămânal
  • Raporteaza direct catre Sales Director
Calificări și cerințe:
  • Studii superioare;
  • Experinta in lucrul cu oamenii
  • Cunoasterea la nivel mediu EXCEL
  • Capacitatea de a prioritiza si de a respecta termenele limita
  • Capacitatea de a comunica eficient si orientat catre atingerea obiectivelor
  • Capacitatea de asculta activ
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Dorinta de a invata si a evolua constant
Beneficii:
  • - salariu fix
  • - bonus lunar in functie de indeplinirea targetului
  • - decont transport intalniri, protocol
  • - telefon, laptop
  • - asigurare de sanatate

Parenting ADS este singurul HUB de digital media nisat pe piata de parenting din Romania, care pune sub o singura umbrela site-uri, bloguri de parenting, influencers si tooluri de social media din zona de parenting si le conecteaza intr-un mod eficient cu parintii, oferind astfel clientilor care activeaza pe aceasta nisa solutii de promovare integrate, eficiente, creative, dar mai ales supra-specializate pe acest segment: acces la peste 45 de siteuri si influenceri de parenting (qbebe.ro, demamici.ro, copilul.ro, taticool.eu, otiliamantelers.ro, siblondelegandesc.ro, etc), servicii de consultanta, servicii de creatie, servicii de PR online si social media, organizare de targuri si evenimente offline sau online.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024