Gratis

Retention Specialist

Bookster

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană pasionată de cărți și de date, care să înțeleagă nevoile cititorilor din comunitatea Bookster și să le ofere recomandările potrivite, la momentul potrivit.

Cum ești tu?
  • Ai cel puțin un an de experiență în analiză de date și te entuziasmează să descoperi povestea din spatele lor;
  • Ești o persoană analitică, iar instrumente precum Excel, Hotjar, PowerBI sau Google Analytics îți sunt prietene bune;
  • Ești creativ(ă) și ai experiență în copywriting sau ți-ar plăcea să te dezvolți în această direcție;
  • Ai o dorință mare de învățare și urmărești trendurile din digital marketing;
  • Ai spirit de inițiativă și îți place să testezi idei noi.

Descrierea jobului

Ce vei face în acest rol?
  • Folosind PowerBI, vei modela și interpreta datele pe care le avem despre cititorii noștri (istoric și preferințe de lectură, vizite în site, căutări în platformă sau aplicație, rata de deschidere a e-mailurilor);
  • Pe baza analizelor făcute, vei oferi abonaților cele mai potrivite recomandări de lectură, folosind diverse canale (e-mail, SMS, push notifications);
  • Vei măsura succesul inițiativelor și instrumentelor de retenție a abonaților prin KPI-uri bine definite, cum ar fi churn rate-ul;
  • Vei crea strategii de promovare a lecturii, pe e-mail și pe telefon, în funcție de profilul cititorilor și de istoricul de împrumuturi;
  • Împreună cu echipele de marketing și de conținut, vei adapta campaniile de încurajare a lecturii pentru a se adresa diferitelor tipuri de cititori.

Beneficii:
  • Tichete de masă 40 RON / zi;
  • Tichete de cultură în valoare de 150 lei / lună;
  • Abonament Premium la Regina Maria (inclusiv pentru copiii angajaților);
  • Pauză de lectură zilnică și alte programe de învățare;
  • Program de lucru flexibil;
  • Regim hibrid de muncă;
  • 25 de zile de concediu;
  • Vacanță între Crăciun și Revelion;
  • Zi liberă de ziua ta de naștere și zile de concediu în plus, în funcție de vechime;
  • Un birou frumos, cafea bună, bar de fructe uscate și nuci, atmosferă veselă și colegi prietenoși.

Cum aplici?
Doar aplicațiile primite pe site-ul nostru de cariere vor fi luate în considerare.
Următoarea etapă în procesul de recrutare este un test de logică matematică cu 15 de întrebări.

Dacă ți-ar plăcea să vezi cum e atmosfera la noi la birou, urmărește-ne pe Instagram.

Bookster este o marcă fabricată în România ce a apărut din dorința de a face din citit un obicei îndrăgit. Am construit o platformă modernă pe care zeci de biblioteci și-au listat oferta de carte, am adăugat algoritmi de recomandări personalizate, recenzii inspiraționale, jocuri și provocări, livrări comode la birou și campanii care îi aduc pe oameni mai aproape de lumea infinită a cărților.

Peste 1.200 de companii oferă angajaților abonamente la Bookster, printre care: Banca Transilvania, ING, Orange, IBM, Kaufland, BCR, Ernst&Young și lista crește în fiecare săptămână. Astfel, comunitatea noastră a trecut de 100.000 de cititori care folosesc serviciul nostru.

Bookster este și locul unde te descoperi și înveți – din cărți, din cursuri, din dezbateri, testând idei noi, dar mai ales de la colegi. Am clădit un mediu în care creativitatea, disciplina și profesionalismul se întâlnesc cu antreprenoriatul social, flexibilitatea și bucuria de a realiza proiecte ambițioase în echipă.

Credem că oamenii stau la baza succesului oricărui proiect și vrem să aducem în echipă colegi care se potrivesc cu valorile noastre: Be kind, In Love with Bookster, Be reliable, Work Smart, With a Smile.

Dacă ești pasionat de cărți și educație, îți dorești să inspiri oamenii și să te dezvolți într-un job care aduce valoare atât pentru tine, cât și celor din jur, alătură-te echipei noastre and Let’s Read’n’Roll!

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024