Gratis

Responsabil logistica

Royal Dru

Candidatul Ideal

Cautam un nou coleg ​Responsabil logistica in departamentul de logistica al companiei Royal DRU.
  • Persoană cu spirit de echipa dezvoltat si capabila sa se integreze rapid.
  • Persoana responsabilă si echilibrata,
  • Abilitati excelente de comunicare, organizare, planificare si prioritizare,
  • Minim studii medii,
  • Utilizare PC nivel mediu spre avansat,
  • Atenta la detalii, cu experienta relevanta in departamentul de logistica/depozit,
  • Experienta anterioara in sisteme de operare a comenzilor de transport– constituie un avantaj,
  • Cunostinte operare MS Office (Excel mediu);
  • Cunostinte de limba Engleza mediu.
  • Permis de conducere cat. B
  • De preferat sa detina atestat de motostivuitorist.

Descrierea jobului

  • Intelegerea si respectarea proceselor logistice de preluare, depozitare si expeditie marfa;
  • Organizarea si trasabilitatea comenzilor de transport si al livrarilor de marfuri intern si extern – utilizarea aplicatiilor furnizorilor de transport;
  • Optimizarea costurilor legate de transport;
  • Managementul documentelor ( avize, facturi, bon consum, picking list, receptie, facturi, termene valabilitate si garantie);
  • Manipularea, supravegherea si asigurarea functionarii echipamentelor utiliate conform instructiunilor de utilizare;
  • Utilizarea eficienta a spaţiului de depozitare a mărfurilor;
  • Inventare programate si ocazionale.
Beneficii:
  • Pachet salarial format din salariu fix si bonus anual in functie de performanta departamentului si a companiei;
  • Tichete de masa;
  • Posibilitatea dezvoltarii in cariera;
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipa tanara, dinamică si profesionista;
  • Postul de adreseaza doar persoanelor care doresc stabilitate, sunt perseverente si consecvente.
Daca te regasesti in descriere, aplica acum pe adresa de e-mail info@dru.ro sau telefon 0771.772.978

Despre noi, Royal DRU - Cu o experienta solida incepand cu anul, firma noastra s-a impus pe piata interna si internationala ca un furnizor de top in domeniul pieselor de schimb pentru utilaje de constructii si camioane.
Experienta si performanta - De-a lungul anilor, am investit in calitate si relatii de lunga durata cu parteneri de incredere, atat la nivel intern, cat si international. Aceasta retea extinsa ne permite sa oferim solutii rapide si sigure pentru intretinerea si repararea utilajelor si camioanelor, indiferent de locatia clientilor sau de specificatiile tehnice ale echipamentului.
Varietate de optiuni - Intelegem ca fiecare client are cerinte specifice, asa ca oferim o gama variata de optiuni de piese de schimb, incluzand:
· Piese originale de la producatorii de top
· Piese aftermarket de incredere, care asigura o alternativa de calitate la costuri competitive
· Piese second-hand, pentru cei care doresc solutii economice fara a compromite calitatea
· Indiferent de alegerea clientilor, garantam produse de inalta calitate si servicii de asistenta tehnica de top.
Misiunea noastra - este de a oferi solutii fiabile si eficiente pentru a pune in miscare utilajele si camioanele clientilor nostri. Suntem dedicati sa venim in sprijinul clientilor, in vederea mentinerii echipamentelor in forma optima si functionarii fara probleme a afacerilor.
Contactati-ne - Ne-ar placea sa colaboram cu dumneavoastra, sa ajutam clientii prin gasirea celor mai bune solutii pentru necesitatile acestora. Aplicati astazi, pentru a face parte cat mai repede din echipa noastra!

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024