Gratis

Manager Logistica

SC PRO INVEST SRL

Candidatul Ideal

Ne căutăm un Manager de Logistică pasionat și orientat către rezultate, care să se alăture echipei noastre dinamice. Candidatul ideal va fi responsabil de planificarea, implementarea și gestionarea operațiunilor logistice ale companiei noastre. Va colabora strâns cu departamentele interne pentru a asigura o distribuție eficientă a produselor noastre și va superviza întregul lanț de aprovizionare.
Cerințe:
  • Studii superioare absolvite;
  • Experiența anterioară în coordonarea activitatilor logistice sau într-un rol similar de minim 3 ani;
  • Cunoșterea unui sistem de operare WMS, ERP.
  • Abilități excelente de leadership, comunicare și rezolvare a problemelor;
  • Abilități bune de planificare, organizare și gestionare a timpului;
  • Cunoștințe MS Office (excel, baze de date, rapoarte);
  • Cunostinte limba engleză, nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Coordoneaza impreuna cu seful de depozit activitatea depozitului societatii din punct de vedere administrativ;
  • Impreuna cu seful de depozit coordoneaza si controleaza permanent activitatea de depozitare, stocare, aranjarea marfurilor din depozit, curatenie;
  • Coordoneaza procesele de inventariere lunare si/sau anuale;
  • Ofera consultanta si suport celorlalte departamente ale societatii cu privire la aspecte de logistica, management al stocurilor, transport produse achizitii, etc;
  • Identificarea și gestionarea riscurilor potențiale din lanțul logistic, precum și dezvoltarea și implementarea planurilor de gestionare a situațiilor neprevăzute;
  • Inovare și îmbunătățirea continuă a proceselor și practicilor logistice pentru a menține competitivitatea și a răspunde la schimbările din piață;
  • Negocierea și încheierea de contracte cu furnizorii de transport;
  • Verifica activitatea de stabilire a rutelor de transport pentru a înlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare si pentru a optimiza costurile de transport;
  • Verifica modul de derulare al operatiunilor de transport cu marfa de la depozit la clienti;
  • Organizeaza si coordoneaza parcul auto al societatii;
  • Asigura managementul activitatii de livrare marfa catre client in conformitate cu graficul agreat;
  • Planificarea și optimizarea rutelor agenților de vânzări pentru a asigura o acoperire adecvată a pieței și pentru a maximiza eficiența resurselor.
Noi îți oferim în schimb:
  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și în creștere, cu posibilități de avansare în carieră.
  • Susținere pentru dezvoltarea profesională și personală.
  • Mediu de lucru colaborativ și stimulativ.
  • Mașină de serviciu, telefon, tabletă.
  • Ziua de naștere este liberă plătită.
  • Bonusuri suplimentare de Paște, Crăciun, 1 Iunie, etc.
SUNA BINE?
Atunci trimite-ne aplicația ta pentru aceasta pozitie. Suntem nerabdatori sa te cunoaștem, sa iti descoperim abilitatile, competențele si planurile profesionale.

Firma PRO INVEST functioneaza din 1998 ca firma de import si distributie a produselor pentru amenajari interioare, dezvoltandu-si o retea de distributie la nivel national.

Din 2016, PRO INVEST SRL devine producator de tuburi flexibile din aluminiu si inox, fiind in acest moment unul dintre cei mai importanti furnizori din Romania de sisteme de ventilatie si evacuare a gazelor.

În spatele succesului PRO INVEST se află angajaţii noştri, conduşi de o echipă de management performanta. Tinerii lucrează alături de cei în vârstă, cei experimentaţi alături de cei noi, uniţi prin loialitate, umanitate şi încredere.

Veţi găsi în această firmă un mediu propice şi dinamic în care să lucraţi şi să vă dezvoltaţi profesional. Noi preţuim munca în echipă, unde fiecare membru trebuie apreciat la adevarata lui valoare.

Pentru mai multe detalii despre firma consultati site-ul propriu www.proinvest.com.ro.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024