Gratis

Coordonator Logistica

RASIROM RA

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate
Experienta (minim 5 ani) intr-un rol similar
Experienta în analiză de date şi întocmirea de rapoarte
Experienta in coordonarea unei echipe
O buna cunoastere a instrumentelor software precum Microsoft Excel, sisteme ERP
Cunostinte limba engleza
Carnet de conducere
Capacitate de planificare si organizare
Capacitate de analiza si sinteză a informației
Gandire analitica, independenta si structurata
Autonomie in gandire si actiune
Capacitate de comunicare (clară, concisă, constructivă) și relaționare (capabil să construiască relații la toate nivelurile organizației)
Focus pe rezultat si gasirea de solutii; perseverenta si determinare in atingerea scopurilor propuse

Descrierea jobului

Este responsabil de organizarea si coordonarea activitatii depozitelor
Coordoneaza flota auto, aloca masini si stabileste rute
Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli si este responsabil de urmarirea lui
Este responsabil de urmarirea indicatorilor de performanta si de oferirea solutiilor de imbunatatire
Gaseste solutii pentru discrepanțele sau problemele interne, pe măsură ce apar
Organizează și implementează articolele de stocuri în ERP;
Este responsabil de codificarea produselor noi, alocare cod nou in baza de date
Este responsabil de introducerea facturilor in sistem si verificarea acestora
Este responsabil de verificarea bonurilor de consum inainte de a fi contabilizate
Monitorizeaza consumurile de materiale si furnizeaza date pentru contabilitate
Transmite departamentelor implicate in proiecte existenta anumitor stocuri ramase de la proiectele anterioare
Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza documentele referitoare la situatia stocurilor
Alocă sarcini și responsabilități membrilor echipei din subordine
Evaluează performanța echipei si propune măsuri de redresare sau recompensare a rezultatelor obtinute de echipa

Descrierea companiei

Cine este Rasirom?
Functionăm sub coordonarea Serviciului Român de Informaţii si suntem integratori de soluţii de Securitate fizică şi informatică.
Principalele noastre obiective sunt securizarea cibernetică şi fizică a infrastructurilor critice naţionale şi europene, precum şi asigurarea obiectivelor naţionale de interes strategic.
Suntem o echipă de profesionisti de elită, capabili să facă faţă oricăror provocări din domeniul nostru de activitate.
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024