Gratis

Asistent logistica – Departament Export (Mogosoaia)

SC ALKA TRADING CO SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate;
- Experienta anterioara in zona de logistica/export (1-2 ani);
- Permis auto - Categoria B;
- Cunostinte de limba engleza - nivel conversational;
- Cunostinte operare PC - MS Office;
- Bune abilitati de comunicare/planificare/organizare.

Descrierea jobului

- Intocmirea documentelor necesare formalitatilor vamale de export;
- Mentinerea relatiei cu Autoritatea Vamala privind tranzactiile de export;
- Pastrarea in bune conditii a echipamentelor din dotare;
- Supervizarea incarcarii marfurilor pentru export - import si livrari intracomunitare;
- Achizitionarea de accesorii (etichete, paleti etc) necesare vanzarilor la export – import si livrari intracomunitare;
- Mentinerea legaturii pentru activitatile de import-export cu toate autoritatile relevante ale statului, cu furnizori de servicii transport, vamuire, paleti, etc;
- Emiterea documentelor necesare pentru insotirea marfii.

Alka este compania care pune suflet iar prima noastra grija sunt consumatorii. Vrem sa ii surprindem mereu placut cu retete delicioase, ingrediente de cea mai buna calitate, ambalaje usor de deschis si de depozitat. Te invitam in echipa Alka, unde vei avea parte de un mediu de lucru dinamic in care te poti dezvolta alaturi de colegi sufletisti.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024