Gratis

Responsabil intretinere echipamente si utilaje

IMSAT SA

Candidatul Ideal

- Studii medii profil mecanica
- Studii tehnice specializare utilaje si echipamente
- Experienta intr-un post similar (min. 5 ani in domeniul auto si utilaje santier)
- Disponibil pentru deplasari si delegatii (in tara)
- Carnet sofer cat. B
- Cunostinte PC – avantaj;
- Dinamic; proactiv; cu initiativa; adept al lucrului in echipa, riguros, cu gandire analitica.

Descrierea jobului

▪ Identifica furnizori autorizati si propune , dupa caz, colaborarea;
▪ Verifica efectuarea controlulului tehnic pentru utilajele si echipamentele de ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄santier, informand directorul departamentului;
▪ Logistica asupra tuturor neregulilor aparute, conform procedurii;
▪ Verifica respectarea parametrilor tehnici (normele de consum, exploatare etc.) a tuturor echipamentelor si utilajelor;
▪ Planifica si programeaza revizii si mentenanta tuturor utilajelor si echipamentelor;
▪ Informeaza asupra costurilor de exploatare si asigura completarea actelor justificative mentionate in procedura;
▪ Reinnoieste la timp autorizatiile ISCIR , CASCO , RCA, Rovignete, ITP, copii conforme si alte documente necesare bunei desfasurari a activitatii , cu respectarea legislatiei in vigoare;
▪ Propune necesarul de piese de schimb directorului DIAT;
▪ Intocmeste documentatia si analizele de cost conform procedurilor;
▪ Raspunde de utilizarea cu maximum de eficienta a utilajelor si echipamentelor, optimizand consumul de carburanti, lubrifianti, piese de schimb, consumabile, dupa caz;
▪ Asigura la timp schimbarea anvelopelor iarna/vara in conformitate cu legislatia in vigoare;
▪ Verifica deserventii sa respecte normativele de exploatare a echipamantelor si utilajelor;
▪ Tine legatura permanent cu sefii punctelor de lucru pentru a prelua eventualele probleme tehnice si se asigura ca in cel mai scurt timp o echipa tehnica sa ajunga la utilaje sa faca constatarile;
▪ Lanseaza comenzile de piese de schimb si de service pentru aprobare bugete;
▪ Evalueaza furnizorii noi si se asigura ca exista documentele SSM si SMI valabile semnate;
▪ Asigura calitatea lucrarilor executate de echipele de mecanici proprii sau de firmele cu care colaboram;
▪ Urmareste consumurile de carburanti si informeaza periodic sefii de santier, managerii de proiect si directorul DIAT daca se constata nereguli;
▪ Propune sanctiuni in cazul in care constata ca deserventii nu respecta normele de exploatare utilaje si echipamente;

Beneficii:
Mediu de lucru placut, salariu atractiv, al 13lea salariu, bonuri de masa sau diurna, asigurare de risc si accidente, pachet de servicii medicale la o clinica privata, prime de Paste si Craciun, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 19 Iun. 2024