Achizitor Echipamente si Componente pt. Mentenanta Industrie

Driatheli Group SRL (Infinitrade-Romania.ro)

Candidatul Ideal

Achizitor Echipamente si Componente pt. Mentenanta Industrie (acesorii, componente si piese de schimb pentru mentenanta in industria - petroliera, energetica, farmaceutica, prelucrarii carnii, navale, agriculturii, bauturilor, etc.).
Clientii si furnizorii nostri sunt raspanditi atat in Romania cat si international (legatura si relatia cu ei se mentine telefonic si prin E-mail).

Suntem în căutarea ACHIZITORILOR dedicați și competenți! Dacă excelezi în selecția și evaluarea ofertelor, ești un negociator talentat și poți dezvolta relații solide cu furnizorii, te invităm să te alături echipei noastre.

Nu căutăm 'PROCESATORI' care nu se bucură de obținerea celor mai buni termeni comerciali sau de identificarea parteneriatelor avantajoase. Dacă te motivează să negociezi și să creezi valoare pentru compania noastră, acest rol este pentru tine!

Intervalul salarial afisat reprezinta salariul NET. La acest salariu se adaugă un bonus procentual pentru fiecare achizitie negociată cu succes. (valoarea acestor bonusuri, in cazul achizitorilor cu experienta, poate duce la crestere lunara a salariului de baza cuprinsa intre 30-70% in functie de calitatea si cantitatea vanzarilor pe care le-ai sustinut prin achizitii bine facute).

Cum iti dai seama daca pe tine te cautam? Cum considerăm noi ca ar trebui sa fii astfel incat si tu si noi sa fim multumiti?
  • Te consideri un negociator cu foarte bune abilitati de networking si comunicare, faci asta nu drag si vezi negocierile reusite ca pe niste adevarate victorii aduse echipei tale
  • Ai o personalitate deschisa, comunicativa, cu initiativa si plina de dinamism
  • Ai capacitate dezvoltata de prioritizare si buna gestionare a timpului
  • Iti place sa primești feedback onest si nu te superi, știi clar ca doar așa crești (te dezvolti) si crestem impreuna
  • Sa știi sa vorbești frumos dar cu atitudine ferma la telefon si sa scrii frumos (educat)
  • Esti cel putin un utilizator mediu in Microsoft Excel (xls)
  • Ideal ar fi sa ai experienta in lucrul intr-un sistem CRM (sistem de gestiune a relatiei cu clientii)
  • Initiezi zilnic cereri de oferta, le examinezi, negociezi termenii comerciali, selectezi furnizorii cei mai potriviti
  • Monitorizezi comenzile lansate si te asiguri de concordanta dintre comenzi, facturi si termene livrare
  • Te asiguri optimizarea costurilor de achizitie, a termenelor de plata si a altor conditii comerciale
  • Sa vorbest engleza cel putin la nivel mediu, va trebui sa porti discutii cu furnizorii externi (orice alta limba străină cunoscută bine poate aduce plus valoare echipei si bani mai multi in buzunarul tau).
  • Facultatea nu este obligatorie dar cei șapte ani de acasa, DA!

Descrierea jobului

Vei fi responsabil sa:
  • Urmaresti implinirea cu succes si in mod cat mai productiv a solicitarilor de oferta care ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀iti sunt alocate (mai ales avand in vedere ca vei primi procent din valoarea fiecarei achizitii realizate cu succes)
  • Initiezi zilnic cereri de oferta, le examinezi, negociezi termenii comerciali, selectezi furnizorii cei mai potriviti (devi un fin cunoscator al pietei din Romania dar si externe pentru brandurile si tipurile de produse comercializate de noi)
  • Te asiguri de pastrarea nivelului inalt de relationare si negiciere cu furnizorii (feedback-ul dat inapoi furnizorilor este prioritar)
  • Gasesti in mod constant oportunitati de dezvoltare a portofoliului de furnizori prin fructificarea resurselor puse la dispozitie (intreaga echipa din care faci parte, vechimea pe piata a firmei, networking, baza de date interna, etc.)
  • Cunosti foarte bine detaliile solicitarilor pe care le ai in lucru, astfel incat prin negociere sa maximizezi profitabilitatea si sansele reusitei
  • Fi un bun coleg, cu spirit de echipa, orientat atat spre rezultatul individual cat si al intregii echipe

De ce oportunitati poti sa te bucuri asociindu-te echipei noastre:
  • Vei fi ferit de o multitudine de reguli sufocante, pentru ca vei face parte dintr-o echipa extrem de unita prin interese si obiective comune
  • Vei beneficia de lucrul intr-un sistem de management bazat pe resposabilitati si obiective clare si masurabile (meritocratice)
  • Management (tanar) deschis si implicat, orientat spre optimizare prin implementarea ideilor relevante care sunt propuse de echipa
  • Un mediu cu oameni dedicati, la fel ca si tine, care doresc sa se dezvolte continuu si sa contribuie la implinirea obiectivelor individuale si de echipa
  • Mediu de lucru modern si placut, pentru ca ne place sa ne simtim bine acolo unde petrecem 8 ore din zi
  • Salariu atragator si bonusuri (dinamice - procentuale) foarte tangibile, pe masura performantei tale (ne dorim ca toti sa plecam cu mai multi bani acasa luna de luna).
  • Nu lucram niciodata in weekend-uri si suntem liberi de sarbatori
  • Nu lucram peste program si suntem organizati astfel incat sa nu purtam acasa griji / sarcini car pot sa ne afecteze mediul familial
  • Spatiu prietenos, special amenajat pentru luarea pranzului in echipa (frigider, cuptor cu microunde, muzica ambientala, etc.)
  • Garantia ca zilele tale de plicitiseala la lucru vor deveni o veche amintire :)

Simti ca in acest anunt vorbim despre tine?

Raspunde fiind sincer cu tine si cu noi la cele 5 intrebari din mini-interviul Ejobs si cu siguranta vei fi rasplatit pentru timpul investit. (nu exista un raspuns corect sau gresit, vrem doar sa vedem cum vezi tu lucrurile).

Te vom anunta daca ai fost declarat "ALESUL" in echipa InfiniTrade :).

Alatura-te cu inceredere si implicare echipei noastre! Impreuna vom deveni, asa cum tintim, un bun national si impreuna vom continua sa reprezentam Romania cu fruntea sus peste granite.

Mult succes!

P.S.: Nu-i usor sa gasesti oameni cu abilitati extraodinare, dar poate ca ai chiar tu un prieten care cauta un loc de munca si se potriveste "manusa" job-description-ului propus de noi. Da te rog un SHARE la acest anunt si ajuta-l sa-si gaseasca un job fain.

Driatheli Group SRL, membra a grupului Infinitrade Romania, se ocupa cu importul si distributia nationala pentru piese de schimb, accesorii, consumabile, scule, utilaje si echipamente pentru Industrie si Mentenanta industriala, Constructii, Instalatii si H.O.R.E.C.A.

www.infinitrade-romania.ro / www.danube-romania.ro / www.cantare-kern.ro / www.balante-ohaus.com / www.plusind.ro

Infinitrade Romania nu se rezuma doar la cei peste 1000 de clienti de renume, constant deserviti, mai mult de 500 de marci comercializate atat in Romania cat si in tari importante din Europa cat si cei peste 400 de furnizori interni si internationali de renume – ci orientarea noastra proactiva spre satisfacearea exigentelor clientilor, profesionalismul si tenacitatea unei echipe de profesionisiti, ce sustine conlucrarea eficienta dintre firmele ce formeaza grupul Infinitrade.

Filozofia noastra de lucru este aceea de a fi pusi in miscare si a satisface eficient varietatea si multitudinea solicitarilor si provocarilor impuse de clientii nostri. A exprima in cuvinte pompoase experienta de lucru si serviciile oferite de noi, nu ar face decat sa transforme si sa limiteze experienta si interactiunea vie in una anosta si impersonala.

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 15 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024