Gratis

Responsabil Clienti Fabrica Arad

SC SYMMETRICA SRL

Candidatul Ideal

- studii superioare finalizate, de preferat;
- experienta in vanzari reprezinta un avantaj;
- abilitati de negociere si persuasiune;
- abilitati de comunicare si relationare;
- abilitati de calcul matematic;
- ambitie, perseverenta, competitivitate;
- orientare catre client si catre rezultat;
- cunostinte operare PC - Word, Excel;
- persoana fara alte obligatii profesionale: job secundar sau firma proprie;
- posesor carnet conducere categ. B;
- persoana cu potential pentru dezvoltare profesionala;
- pot aplica si candidatii din zonele adiacente;
- pot aplica si candidati fara experienta, dar care au o atitudine de invingator.

Descrierea jobului

​- job-ul nu implica deplasarea la clienti, ci intapinarea celor ce sosesc la fabrica;
- reprezinta interesele comerciale ale Companiei si partenerilor;
- mentine relatiile cu clientii existenti;
- realizeaza prezentari ale produselor si serviciilor companiei, oferind informaţii tehnice;
- negociaza si incheie contracte si acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor;
- atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate;
- intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice, referitoare la activitatea de vanzari proprie;
- analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora;
- prezinta clientilor promotiile si campaniile stabilite;
- mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile;
- pentru candidatii fara experienta se ofera traininguri si suport pentru dezvoltarea abilitatilor de vanzari;
- acorda sprijinul in operatiuni de gestiune si facturare, atunci cand timpul ii permite.

SC SYMMETRICA SRL -cel mai important producator de pavaje si borduri vibropresate din Romania
Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024