Gratis

Reprezentant Comercial Showroom

CASA NOASTRA SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Despre job
În centrul businessului QFORT stă mereu clientul, iar scopul nostru este acela de a-i înțelege nevoile și de a-i face cea mai bună recomandare. Consilierea joacă un rol esențial în acest proces și tocmai de aceea ne dorim să avem în echipă colegi motivați, care să ajute clienții să își transforme casa într-un loc luminos, cald și primitor.
Mai jos sunt câteva informații care te vor ajuta să îți dai seama care sunt așteptările noastre și ce îți poate oferi echipa QFORT.

Ce ne dorim de la tine?

  • Absolvent studii medii (studii superioare în domeniul tehnic constituie un avantaj);
  • Experiență în domeniu constituie un avantaj;
  • Foarte bune abilitați de vânzare și comunicare;
  • Atitudine orientată către client și performanță;
  • Cunoștințe operare PC (Word,Excell).

Descrierea jobului

Cum va arăta ziua ta?
  • Promovează activ produsele și serviciile companiei și acordă clientului suport și consultanță pentru solicitările primite;
  • Evaluează fiecare situație prezentată de client și folosește tehnici de vânzare consultativă;
  • Ofera consultanta clientilor, intocmeste oferte si incheie contracte, respectand politica de vanzare;
  • Solicită constant feedback de la client pentru a se asigura că soluția găsita este cea potrivită pentru client;
  • Gestionează portofoliu de clienți alocați magazinului;
  • Responsabil de atingerea obiectivelor de vanzare;
  • Identifica oportunitati de business si construieste relatii de parteneriat;
  • Intocmeste si transmite periodic rapoarte de vanzari.

Ce îți oferim?
  • Pachet salarial alcătuit din parte fixă și parte variabilă corelată cu indicatorii de performanță;
  • Sesiuni de training specific activității și suport din partea echipei pentru a te integra cât mai rapid;
  • Stabilitatea locului de munca;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul unei companii cu operațiuni la nivel național și internațional.

Te așteptăm în echipa QFORT!

Descrierea companiei

QFORT, un business proiectat să reziste

Suntem una dintre cele mai reputate și solide afaceri antreprenoriale, născută în România, care activează la nivel internațional, fabricând tâmplărie termoizolantă de cea mai înaltă calitate. Produsele noastre sunt comercializate în 12 țări printre care România, Italia, Franța, Austria, Belgia, Germania, Marea Britanie, Elveția și Canada.

În centrul business-ului stă mereu clientul, iar scopul nostru este acela de a-i înțelege nevoile și de a-i face cea mai bună recomandare. Noi nu oferim simple produse, ci o experiență completă, de la consiliere, la transport, montaj, garanție și reglaj, fiind alături de clienții noștri pe toată durata de viață a produselor pe care le comercializăm.

Soluțiile noastre din PVC și Aluminiu (ferestre, uși de intrare, sisteme culisante, sisteme de umbrire) se remarcă prin durabilitate, performanță în ceea ce privește izolația termică și fonică, dar și printr-un design modern, aducând un plus de confort în orice spațiu.

Pentru a realiza sisteme de ferestre și uși termoizolante de înaltă calitate, am investit în ultimii ani cca. 110 de milioane de euro în capacităţi de producţie cu tehnologie de ultimă generație, logistică și distribuţie. Drept urmare, deținem una dintre cele mai moderne platforme din Europa cu o suprafață totală de 106.646 mp pe care activează 7 hale de producție.

Cu o experiență de 19 ani în domeniu și mai bine 1.500 de angajați, am construit de-a lungul timpului o rețea de peste 1.000 de parteneri comerciali, având mai mult de 1.100 de puncte de vânzare la nivel european.

Dacă vrei să ne cunoști mai bine, poți vizita site-ul nostru www.qfort.ro iar, dacă vrei să faci și tu parte din echipa QFORT, trimite-ne CV-ul tău pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024