Gratis

Receptionist clinica dentara

FAMILY DENTAL CARE CLINIC S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem o echipă cu viziune care înțelege că rezultatele bune vin în urma colaborării interdisciplinare și că fiecare dintre cei care interacționează cu pacienții în clinica noastră joacă un rol important în educarea și alegerea corectă pe care un pacient o face cu privire la tratamentul său.
De aceea, ne dorim alături oameni implicați, dornici să învețe, care se integrează ușor în echipă și care nu obosesc să facă bine. Este un domeniu în care faci bine prin informare și educare, motiv pentru care abilitățile de comunicare și relaționare cu pacienții sunt esențiale.
Candidatul ideal
- Dornic de evoluție și motivat de rezultate
- Deschis și motivat să primească observații care duc la creștere profesională
- Capabil să gestioneze mai multe sarcini și responsabilități simultan
- Orientat spre a găsi soluții și cu capacitate de analiză
- Experiența în domeniul medical reprezintă un avantaj, dar NU este un criteriu de eliminare
- Cunoștințele de folosire a programului Excel reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

Programarea pacienților
- Preluare apeluri și realizare programări în softul dedicat
- Realizare dosar pacient și introducere date în softul medical
- Informare cu privire la tratamentele realizate în clinică sau alte aspecte solicitate de pacienți
- Comunicarea și promovarea serviciilor medicale disponibile în clinică
Monitorizare și raportare:
- Întocmirea rapoartelor de monitorizare a activității, conform calendarului de raportare Family Dental Care
- Monitorizarea programelor de prevenție și profilaxie
- Monitorizarea programărilor și optimizarea programului medicilor
Educare:
- Asigurarea suportului necesar pentru înțelegerea planurilor de tratament de către pacienți
- Informarea cu privire la instrumentele de plată, timpii de tratament și necesitatea respectării programărilor
Alte activități:
- Încasări pacienți și emitere facturi
- Completare raport specific și registru de casă
- Suport în realizarea evenimentelor interne, pentru echipă, invitați sau pacienți
- Asigurarea unui mediu plăcut pentru pacienți în completarea experienței pozitive legate de actul medical și interacțiunea cu echipa medic

Family Dental Care Clinic a fost înființată din dorința de a oferi tratamente complete și personalizate pacienților, într-un ambient elegant, modern și relaxant. Viziunea medicului antreprenor a fost încă de la început aceea de a reuni o echipă de medici, asistenți și alți specialiști care să lucreze întotdeauna împreună pentru a putea oferi o experiență aparte, dar și un diagnostic și un tratament multidisciplinare corecte.

Pentru a putea respecta această viziune, echipa este aleasă cu mare grijă, iar procesul de integrare este unul complex. Fie că vorbim despre clinica din Cluj, sau cea din Marghita, peste 12.000 de pacienți stau mărturie faptului că punem binele pacientului în centrul tuturor activităților noastre.

Vino să facem bine în echipă!
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024