Gratis

RECEPTIONER

BAX SERV SRL

Candidatul Ideal

-sociabil
-comunicativ
-dedicat
-cunostinte operare pc
-spirit de echipa
-spirit de initiativa
-organizat
-integru
-creativ

Descrierea jobului

Postul de receptioner asigura activitatile de la receptie, adica locul unde oaspetii au primul contact cu unitatea care ofera servicii de cazare.

Responsabiliati:
 sa îi întâmpine pe oaspeti;
 sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii, inclusiv sa poarte conversatie în limbi straine;
 sa se ocupe de plângerile si solicitarile oaspetilor;
 sa îndeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea
oaspetilor, transmiterea de mesaje etc.;
 sa tina înregistrarile si sa faca munca specifica de birou;
 sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel;
 sa menţină curăţenia in receptia hotelului;
 să manifeste disponibilitate către dialog, receptivitate, calm, tact in relaţiile de serviciu;
 sa răspundă la toate solicitările venite din partea administratorului pentru îndeplinirea unor
sarcini conforme fisei postului;

Beneficii:
 program flexibil
 oportunitatea de a pune bazele unei cariere fara sa ai o educatie anume sau experienta
 prima de sarbatori

Bliss Inn Tunari este o locatie moderna in Tunari care ofera peste 35 camere pentru cazari in regim hotelier. Hotelul se bucura de tot mai multa popularite, motiv pentru care cautam sa ne marim personalul.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024