Gratis

Receptioner

Hotel Courtyard by Marriott
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal are experiență în ospitalitate, în rolul solicitat sau unul similar, o atitudine orientată spre servicii, abilități excelente de comunicare, o foarte buna cunoastere a limbii engleze, ascultare activă și o abordare proactivă.

Descrierea jobului

Atributii principale:
  • Intampinarea clientilor, efectuarea operatiunilor de check-in si check-out;
  • Efectuarea procesului de Night Audit
  • Rezolvarea solicitarilor oaspetilor, respectand cerintele locale, valorile si standardele Marriott
  • Promovarea catre oaspeti a serviciilor si produselor oferite de catre hotel ;
  • Solutionarea reclamatiilor sau solicitarilor speciale ale oaspetilor hotelului
  • Desfasurarea activitatii conform standardelor de lucru din cadrul hotelului Courtyard by Marriott

Cerinte post :
  • Experienta demonstrata pe postul de Receptioner, preferabil intr-un hotel de lant ;
  • Fire dinamica, bune abilitati de comunicare si de solutionare a problemelor in relatia cu clientii ;
  • Bune abilitati cu programele de lucru specifice domeniului hotelier (Opera, Microsoft Office)
  • Bune abilitati (vorbit si scris) de comunicare in limba Engleza ; o a doua limba straina constituie in avantaj.

Apex Alliance urmărește o abordare orientată spre investiții în activele hoteliere pe piețele în creștere ale piețelor din Baltica și Europa Centrală și de Est (CEE). Apex Alliance dezvoltă, re-poziționează și vinde proprietăți atractive pe piețele țintă, în scopul de a valorifica cererea continuă și în creștere pentru hoteluri moderne și confortabile în aceste țări, determinată de o creștere economică puternică și de întârzierea investițiilor în sectorul hotelier.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024