Receptioner/a Clinica Stomatolgica in Floresti, Judetul Cluj

Dentaleurope srl

Candidatul Ideal

Clinica Stomatologica U-Smile din Floresti, judetul Cluj, cauta receptioner/a care sa indeplineasca urmatoarele criterii:
  • sa aiba domiciliul in Floresti;
  • studii superioare;
  • limba engleza la nivel mediu constituie un avantaj;
  • bune abilitati de comunicare/relationare cu pacientii si partenerii;
  • bune abilitati de organizare;
  • abilitati in promovarea si vanzarea serviciilor medicale;
  • cautam o persoana serioasa, dinamica, cu spirit de echipa, calma si rabdatoare, comunicativa, deschisa, dornica de a invata lucruri noi;
Constituie avantaj cunostintele si/sau experienta in domeniul vanzarilor, contabilitatii primare, in utilizarea softtware "droot".

Descrierea jobului

Descrierea jobului si atributii:
  • contactarea pacientilor pentru a-i programa, confirmarea/reprogramarea prezentei lor pentru a doua zi, comunicarea catre acestia a informatiilor legate de planurile de tratament si serviciile medicale;
  • contactarea posibililor pacienti care ne furnizeaza datele de contact prin metode de marketing, prezentarea serviciilor si programarea in cadrul clinicii la viitoare consultatii;
  • primirea pacientilor in clinica, furnizarea formularelor necesare pentru a fi completate si semnate in vederea prestarii serviciilor medicale;
  • inregistrarea informatiilor despre pacienti in software-ul gestional;
  • incasarea serviciilor medicale si punerea la dispozitia pacientilor a tuturor informatiilor necesare incasarilor;
  • contabilitate primara: inregistrarea datelor in registrul de casa, intocmirea receptiilor respectiv bonurilor de consum, intocmire facturi, indosariere documente contabile si predarea lor catre contabilitate;
  • intocmire situatii cerute de superiori;
  • comandarea materialelor necesare si receptionarea acestora;
  • primirea corespondentei si transmiterea catre departamentele carora le sunt adresate;
  • copierea, scanarea, listarea si indosarierea documentelor necesare in cadrul clinicii;
  • pastrarea confidentialitaii tuturor datelor;
  • alte activitati specifice si/sau comunicate de superiori.

Suntem cea mai mare clinica de stomatologie din Floresti, judetul Cluj, detinem 4 scaune dentare cu radiografie retro-alveolara, echipament panoramic si tehnologie de ultima generatie.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024