Gratis

Project Manager

RASIROM RA

Candidatul Ideal

Cerinţele postului:
  • Studii superioare;
  • Minim 5 ani de experienta relevanta în managementul proiectelor;
  • Detinerea unei certificari in management de proiect constituie avantaj;
  • Abilitati de comunicare foarte bune;
  • Capacitatea de a-si asuma responsabilitatea propriilor decizii;
  • Abilitatea de a lucra cu cifre;
  • Eficienta in activitatea desfasurata;
  • Atitudine pozitiva in rezolvarea problemelor;
  • Excel, Word, PowerPoint nivel avansat;
  • MS Project nivel avansat;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
  • Coordonarea echipei de proiect ;
  • Coordonarea eficienta a tuturor activitatilor proiectului in vederea atingerii obiectivelor stabilite;
  • Asigurarea comunicarii ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄cu partenerii din cadrul proiectului si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat;
  • Pregatirea si organizarea planurilor de activitate in cadrul proiectului si asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
  • Administrarea bugetului proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile si decontarea lucrarilor realizate;
  • Realizarea activitatilor premergatoare executiei proiectelor: identificarea necesarului de resurse, realizarea graficului de executie a lucrarilor, comunicarea informatiilor catre echipa de proiect.
  • Urmarirea derularii lucrarilor astfel incat acestea sa se incadreze in parametrii stabiliti;
  • Planificarea achiziției resurselor materiale, în concordanță cu planul de execuție al proiectului;
  • Conduce ședințele de analiză internă cu echipa de proiect și coordonează pregatirea materialelor necesare;
  • Participarea la receptia lucrarilor care fac obiectul proiectului.

RASIROM, companie fondată în 1995 şi deţinută integral de către stat, asigură operarea continuă şi sigură a sistemelor tehnologice pentru instituţiile din Sistemul Naţional de Apărare, Ordine Publică şi Securitate Naţională..

Misiunea Rasirom este de a asigura funcționarea sigură și continuă a infrastructurilor critice și a sistemelor esențiale, cercetând, inovând și dezvoltând produse de tehnologie avansată.

Direcțiile de piață strategică sunt: informații speciale, aeroporturi și trafic aerian, infrastructuri critice, securitate internă și ordine publică, utilități, telecomunicații, Cyber și digitalizare.

Echipa Rasirom este formată din 350 angajați cu un nivel înalt de expertiză în domeniile în care activează.

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 19 Iun. 2024