Gratis

PR & CSR Specialist

DELIVERY SOLUTIONS

Descrierea jobului

Între a face și a spune, am ales să facem. Dacă te intrigă această propoziție, este bine. Dacă ai și abilități de scriere, educate în peste 3 ani de PR, relații media consolidate și poftă de a contribui la creșterea vizibilității Sameday, trebuie să ni te alături. În plus, ai ocazia de a-ți lăsa amprenta asupra politicii de CSR a companiei și să îți pui în practică abilitățile încă din primele tale zile în echipă, susținând inițiativele pe care le avem deja în derulare.

Ce ar trebui să faci?

  • Implementezi strategia de PR și CSR a Sameday, urmărind planificarea agreată;
  • Planifici, derulezi, evaluezi și optimizezi campaniile de PR și proiectele de CSR prin colaborarea cu echipa și agențiile de creație și media;
  • Consolidezi relația cu reprezentanții media – jurnaliști sau creatori de conținut digital – și ești persoana responsabilă de solicitările de presă și managementul aparițiilor media ale Sameday;
  • Generezi conținut pentru canalele de comunicare ale Sameday și coordonezi realizarea de publicații digitale care să reflecte strategia de PR și CSR a organizației;
  • Managementul comunicării de criză prin colaborarea cu ceilalți actori din companie;
  • Identifici oportunități de îmbunătățire a vizibilității publice a Sameday, prin asigurarea unei prezențe constante în cadrul evenimentelor relevante și în media;
  • Gestionezi relațiile cu ONG partenere, analizezi oportunitățile de colaborare și că identifici inițiative viitoare;
  • Colaborezi cu echipa și partenerii în implementarea strategiei de conținut și în amplificarea campaniilor de marketing prin tactici de PR;

Ce ar trebui să ai?

  • Experiență de mininum 3 ani într-o poziție asemănătoare, preferabil într-o companie de servicii, într-o agenție de PR sau ONG;
  • Familiaritate cu reprezentanții media (tradițională și new) și un portofoliu de colaborări anterioare;
  • Abilități de scriere și creare de conținut, susținute de cunoștințe foarte bune de gramatică a limbii române și fluența în limba engleză;
  • Cunoașterea tacticilor de PR, al dinamicii social media și o relație excelentă cu abordările de management al crizelor;
  • Aptitudini excelente de comunicare clară și coerentă;
  • O atitudine de tip „can do” asociată înclinației pentru lucrul în strânsă colaborare cu echipa; Proactivitate, energie și capacitate de organizare și prioritizare;
  • Studii superioare.

Cu ce vine jobul la pachet?

  • Un pachet salarial motivant;
  • Traininguri de specialitate;
  • Abonament pentru servicii medicale;
  • Abonament bookster;
  • Oportunitatea de a crește profesional într-un ritm accelerat, la nivel național și regional;
  • Șansa lucrului într-o companie deschisă și dinamică.

Cine e Sameday?

Sameday este compania care operează easybox, cea mai extinsă rețea de automate de livrare din Europa de Sud-Est, și oferă servicii de curierat adaptate provocărilor de astăzi ale e-commerce-ului. Cu o experiență de peste 15, Sameday a înregistrat cea mai spectaculoasă creștere în ultimii ani, numărându-se, în prezent, printre principalii jucători din segmentul său de piață. Compania are o echipă de peste 4.500 de angajați și parteneri și o infrastructură digitală integrată, iar în prezent este activă în România și în Ungaria, unde oferă atât servicii de livrare door-to-door, cât și livrare în peste 3.700 de lockere easybox. Sameday își propune să reinventeze experiența de livrare prin utilizarea tehnologiei, care îi permite să creeze o infrastructură de livrare și servicii care deschid noi oportunități de creștere pentru partenerii și angajații săi.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială sunt legate de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor... ei bine, prima dată te sunăm noi.

Pentru mai multe informații, accesați https://sameday.ro sau conectați-vă cu Sameday România pe LinkedIn la www.linkedin.com/company/sameday-romania.

Ce facem noi? Oferim servicii de curierat de calitate și construim cea mai mare rețea de lockere la nivel național. În prezent, expedierile Sameday sunt procesate în cele două Hub-uri logistice de lângă Chitila și Sibiu.

Am intrat pe piața de curierat în 2007, iar acum suntem unul dintre principalii jucători din piața românească. Investind masiv în tehnologie, am devenit una dintre companiile de încredere cu cea mai accelerată creștere. Fiecare experiență prin care trecem este un prilej pentru a învăța cum să devenim mai buni și, pentru că ne dorim să creștem alături de clienții noștri, am deschis drumul transparenței în curierat.

Viziunea și cultura noastră antreprenorială este legată de inovație, de dorința de evoluție și dezvoltare. De aceea asigurăm echipei noastre tinere și determinate un mediu de lucru plăcut și dinamic, precum și tot sprijinul de care are nevoie pentru ca fiecare dintre noi – și toți împreună – să creștem frumos, să fim mai buni în fiecare zi.

Dacă valorile și misiunea Sameday sunt apropiate de ale tale și ai încredere că poți pune umărul la realizarea lor, te așteptam în echipa noastră.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024