Gratis

Marketing Specialist

XPERT BEAUTY

Candidatul Ideal

Alaturi de echipa Xpert Beauty nu vei obtine doar experienta ci vei castiga incredere, agilitate și deschidere către noi provocari care te vor indrepta spre idealul tău profesional. Am pregatit o noua pozitie in cadrul super echipei noastre menita sa te provoace zilnic si sa iti mentina nivelul de interes la un nivel ridicat pentru a te ajuta in dezvoltarea profesionala in timp ce crestem alaturi in mediul de business.

Stii ca te potrivesti echipei noastre daca bifezi:
  • Dorinta de a caștiga experienta;
  • Abilitati de comunicare: iti vei transforma talentul intr-o cariera;
  • Nevoia de a face parte dintr-o echipa de top: suntem energici, entuziasti si prietenosi;
  • Atitudinea potrivita: nu te temi de provocari, le primesti cu incredere si determinare de a gasi solutii;
  • Esti cunoscator de limba engleza – nivel avansat;
  • Operare PC (MS Office – Word, Excel, Outlook, Browser Internet);
  • Tehnici de comunicare – nivel avansat;
  • Experienta 6 luni – 2 ani;
  • Experienta cu platformele de e-commerce constituie un avantaj;
  • Utilizarea Photoshop constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Pentru a oferi cateva inside-uri din activitatea ta zilnica, iata ce ar trebui sa faci:
  • Implementezi si monitorizezi campaniile de marketing online & offline;
  • Identifici canalele de comunicare si mesajele specifice fiecarei campanii corelate cu publicul tinta, precum si cu obiectivele comerciale;
  • Realizezi rapoarte centralizate de eficienta pentru campaniile de marketing si follow-up pentru campaniile desfasurate;
  • Lucrezi cu agentia de productie in vederea implementarii si coordonarii campaniilor in magazinele Xpert Beauty;
  • Informezi colegii din magazinele Xpert Beauty de companiile de marketing in desfasurare;
  • Urmaresti buna functionare a aplicatiilor partenere: Glovo, Tazz & Food Panda;
  • Dezvolti campaniile impreuna cu echipa grafica;
  • Utilizezi instrumentele interne in masurarea performantei campaniilor;
  • Realizezi postari saptamanale pentru campaniile cu focus ridicat pentru companie si mentii comunicarea cu audienta pe paginile de social media (Facebook, Instagram & Google my Business);
Acum ca am prezentat pozitia din cadrul echipei noastre, e timpul sa vorbim si de beneficii, pentru ca am reusit sa conturam un pachet menit sa acopere toate nevoile tale:
  • Pachet salarial competitiv - salariu fix si bonuri de masa;
  • Discount de angajat;
  • Abonament medical;
  • Apa si cafea la birou;
  • Program flexibil cu work from home;
  • Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera;
  • Posibilitatea de a avansa in cariera.

Xpert Beauty reprezinta cel mai complex lant de magazine de cosmetice profesionale din Romania cu produse pentru par, ten, corp, pentru ingrijirea mainilor, a unghiilor, produse de make-up ce apartin unor branduri internationale renumite. In cadrul magazinelor Xpert Beauty vizitatorii primesc recomandari personalizate din partea specialistilor avand astfel ocazia sa aleaga exact produsele adecvate tipului lor de piele sau de par.

Xpert Beauty a fost gandit si proiectat ca un spatiu unde redescoperi cat de distractiv si facil este shopping-ul, unde ai parte de o experienta placuta si memorabila, de o selectie excelenta de produse profesionale si unde beneficiezi de suportul acordat de specialisti in alegerea produselor adecvate nevoilor tale.

Site-ul www.xpertbeauty.ro este castigatorul GPeC 2019 pentru categoria Health&Beauty! 🏆
Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 5 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024