Gratis

Operator Facturare / Contabilitate Primara

Lider Plast S.R.L.

Candidatul Ideal

- Atitudine pozitiva
- Capacitate de autoorganizare si punctualitate
- Ordine corectitudine si seriozitate
- Rezistenta la stres si effort, atentie la detalii
- Cunostinte bune de operare PC si a pachetului MS Office
- Studii medii sau superioare
- Cunostinte privind : documentele financiare, contabilitate primara si reglementarile in domeniu
- Persoana stabila si fidela in relatiile angajat-angajator
- Abilitati bune de comunicare cu colegii si celelalte departamente

Descrierea jobului

- Emiterea facturilor si a avizelor, pe baza comenzilor, in conformitate cu legislatia in vigoare,
- Inregistrarea facturilor de furnizori interni / intracomunitari,
- Inregistrare bonuri de intrare si consum
- Organizeaza circuitul documentelor, si inregistrarea acestora in mod cronologic in evidenta contabila,
- Tine evidenta registrului de casa
- Verificare inventare - lunar
- Programare productie - lunar
- Program de lucru de Luni pana Vineri 8-17

Grupul de firme LIDER, cu capital integral românesc, cu sediul în Suceava, este fondat în iarna anului 2003. Perspectiva înființării acestor societăți a fost dezvoltarea vânzării și produției de materiale de construcții de ultimă generație în zona Moldovei. Datorită experienței dobândite, LIDER se implicã trei ani mai târziu în producția materialelor de construcții. Astfel, în anul 2006 are loc inaugurarea primei linii de producție a diblurilor pentru polistiren, această initiațivă fiind urmată de mai multe produse care acum poartă numele companiei. Venind în întâmpinarea nevoilor clienților, LIDER și-a adus în portofoliu noi produse, prin extinderea permanentă a capacităților de producție. Succesul de piață a fost confirmat atunci când LIDER a început să producă pentru branduri consacrate în piața materialelor de construcții.
În anul 2008, încurajați de performanțele obținute pe piață, compania derulează un program de extindere pe plan național a rețelei de distribuție.
În prezent, grupul de firme LIDER este unul dintre cei mai importanți producători și furnizori de materiale de construcții, acoperind tot teritoriul României prin livrări directe sau prin intermediul distribuitorilor.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024