Gratis

Operator documente transport

IB Cargo SRL

Candidatul Ideal

De ce sa te alaturi echipei IB Cargo:
A lucra impreuna cu noi insemna a lucra cu persoane conduse de pasiunea de a reusi, de a obtine rezultate remarcabile si de a construi relatii autentice si solide atat in interiorul, cat si in afara companiei.
IB Cargo are o experienta de peste 15 ani in industria logistica de transport, abordand totul cu cele mai inalte criterii de excelenta si cu dedicare fata de viitor. Ideile, inovatia si pasiunea sunt binevenite in echipa noastra.
Suntem dedicati celor care ne formeaza echipa. Ne sustinem atat colegii, cat si colaboratorii cu experienta, dezvoltare si mentorat pentru a atingerea obiectivelor proprii si comune.
Cultura noastra se bazeaza pe o atmosfera colaborativa si o abordare entuziasta a ceea ce facem; atentia pe a face lucrurile corect si de a comunica in mod deschis fac mediul nostru de lucru unul benefic si propice dezvoltarii.

Descriere trasaturi personalitate si abilitati vizate:
· Dinamic/a, optimist/a, proactiv/a, prompt/a, spontan/a, adaptabil/a, responsabil/a;
· Excelente abilitati organizatorice si de prioritizare sarcini;
· Flexibilitate si gestionare sarcini multiple;
· Rezistenta la efectuarea de sarcini repetitive si deschidere fata de sarcini noi;
· Buna cunoasterea a pachetului MS Office, in special Excel.

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Gestionare optimizata a documentatiei de transport aferente fiecarui client alocat si suport in pastrarea unei comunicari optime cu clienti si terti.

Descrierea postului:
Gestionarea documentelor operationale relationate cu expeditiile efectuate, in sensul verificarii corectitudinii si completarii acestora;
Verificarea si organizarea documentatiei generate de efectuarea transporturilor;
Scanarea documentelor si alocarea corecta in arhiva electronica;
Introducerea si actualizarea diverselor date in sistemul electronic de lucru;
Contactarea transportatorilor si/sau clientului pentru obtinere informatii si/sau documente necesare in fluxul de lucru.

Mod de lucru:
Cu norma intreaga, prezenta zilnica la birou. Locatia de desfasurare a activitatii este Global City Business Park, in apropiere de metrou Pipera.

IB Cargo este o casă de expediții ce operează la nivel mondial din anul 2008.
Valorile companiei:
Atitudine “se poate”
Inovatie care inspira
Integritate
Satisfactia clientilor

Principiile companiei:
Atentia catre client: asigurarea unui nivel excelent de servicii atat la nivel intern, cat si extern.
Respect: manifestarea unei aprecieri autentice fata de ceilalati, tratand fiecare persoana cu respect si mentinand cel mai inalt nivel de profesionalism.
Eficienta: calitate in derularea activitatilor si o contributie notabila in atingerea obiectivelor fata de client si companie.
Adaptabilitate: eficienta prin informatii noi, situatii in continua schimbare si conditii variabile.
Lucrul in echipa: buna colaborare intra si inter-departamentala pentru atingerea obiectivelor comune, prin ascultare si comunicare intr-o maniera ce ii respecta si ii sustine pe ceilalti.
Initiativa: acceptarea si derularea unor responsabilitati in afara sarcinilor cotidiene de lucru.
Atitudine “se poate”: mentinerea unei abordari pozitive fata de responsabilitati, colegi si clienti.

Daca vrei sa afli mai multe detalii despre noi, te invitam sa accesezi www.ibcargo.com.
In cazul in care te regasesti in valorile, principiile si modul nostru de lucru si iti doresti dezvoltarea carierei tale in IB Cargo, ne-am bucura sa ne cunoastem; asteptam cv-ul tau pe adresa hr@ibcargo.com.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024