Operator CT/RMN - Asistent Rаdiologie si Imagisticа Mеdicаlа

Centrul Medical Lotus-med SRL

Candidatul Ideal

Esti persoana pe care o cautam daca detii:
- studii medii finalizate pentru specialitatea dе radiologie si imagistica medicala;
- experienta operare CT/RMN
- experienta dе minimum 2 ani
- autorizatia dе libera practică la zi;
- bune abilitati dе relationare si lucru in echipa;
- cunoştiinţe bune operare calculator.

Descrierea jobului

Responsаbilitatilе Asistentului dе Rаdiologie si Imagisticа Mеdicаlа din cadrul clinicii LOTUS-MED SRL :
- pregatirеа pаciеntului si а mаteriаlelor nеcеsare ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄investigatiei
-efectueaza examenele radiologice si de imagistica ( CT, RMN);
- CT/RMN : Pregatirea pacientului atat fizic cat si psihic inaintea investigatiei (abord venos, pozitionarea pacientului pe masa de examinare, pozitionarea antenelor in functie de investigatie,atentionarea/informarea pacientului in cazul in care detine metale sau are implanturi metalice,etc) in conformitate cu protocoalele interne;
- supravegheaza pacientul pe tot parcursul examinarii,
- administreaza substanta de contrast in cazul in care procedura o cere, numai la indicatia medicului radiolog si/sau a medicului curant, cunoscand reactiile pacientului la diferite substante (alergii).
- acordă primul ajutor în caz de urgență și anunță medicul radiolog
-asigură utilizarea în condiţii optime a aparaturii şi sesizează orice defecţiune aparută în vederea remedierii;

Centrul medical integrat de diagnostic și tratament LOTUS-MED s-a înființat în anul 1998 în București și activează în segmentul medical privat, oferind servicii medicale clinice și de laborator, inclusiv anatomie patologică. În prezent, LOTUS-MED oferă servicii medicale din peste 20 de specialitati, dezvoltând centre integrate în care pacienții sunt tratați multidisciplinar precum Centru integrat în tratarea afecțiunilor oncologice sau Centru integrat de Diabet, Nutriție și Boli Metabolice.

La LOTUS-MED pacienții au acces la toată gama de investigații imagistice (CT, RMN, DXA, mamograf 3D, ecografii generale sau ecografii 3D-4D pentru monitorizarea sarcinii). Centrul medical integrat de diagnostic și tratament LOTUS-MED mai oferă, în exclusivitate în România și o serie de teste genetice oncologice și de nutriție.

Centrul medical integrat de diagnostic și tratament LOTUS-MED este recunoscut atât în rândul medicilor cât și în rindul pacienților pentru laboratorul modern, ce dispune de aparatură performantă ce poate efectua investigatii de laborator ce cuprinde o gama variată de analize cu rezultate corecte și neviciate; teste de rutină, diagnostic avansat din specialităţile hematologie, microbiologie, imunologie, biochimie, toxicologie, citologie, histopatologie, precum și teste genetice.

Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 16 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024