Gratis

Operator calculator

QUEHENBERGER LOGISTICS ROU
2 poziții

Candidatul Ideal

Atent la detalii

Flexibil si inventiv

Loial si orientat echipei

Echilibrat si energic

Punctual

Utilizator PC – nivel mediu/avansat

Utilizator Microsoft Office - nivel mediu/avansat

Descrierea jobului

Gestioneaza si urmareste operatiunile specifice departamentului

Raspunde tuturor solicitarilor colegilor cu privire la documentele de transport gestionate

Crearea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈si tiparirea avizelor de expeditie in conditii de maxima atentie.

Gestioneaza documentelel de transport

Redacteaza şi elibereaza documentele de transport

Evidenta zilnica a documenelor emise

Arhivare documente generate in cadrul departamanetului

Gestioneaza procesul de facturare

Raportare specifica postului

Incepand cu aprilie 2010, compania Quehenberger Logistics din Salzburg (Austria) devine activa pe pietele din Europa Centrala si de Est, compania austriaca avand o bogata traditie in domeniu.
Quehenberger Logistics face parte din grupul Geis (Germany) care are peste 10.000 de angajati in 187 de locatii din 13 tari si ofera o gama larga de servicii in domeniul transportului si al logisticii.
Serviciile de logistica externalizata reprezinta unul din nucleele de competenta ale grupului care, in calitate de partener extern, participa intens si activ la optimizarea proceselor logistice ale clientilor sai.

Locatia birourilor Quehenberger pentru care aplicati se afla in bld Timisoara nr.90, sector 6, Bucuresti
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024