Gratis

INGINER MECANIC MENTENANTA SI PLANIFICARE

SC SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS ROMANIA SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Ne vom uita cu multă atenție la personalitatea, la atitudinea și la potențialul tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilități

EDUCAȚIE ȘI EXPERIENȚĂ
  • studii superioare tehnice în inginerie mecanică;
  • experienţă în activitatea de mentenanţă de cel puțin 2 ani;
  • cunoștințe minime de mentenanță a echipamentelor (tehnologice, hidraulice, pneumatice, prelucrări mecanice, utilități gaz, apa, aer comprimat);
  • bună stăpânire a instrumentelor Office 365 (Excel, PowerPoint, Outlook, dar și MS Teams și suita de instrumente specifice colaborării online);
  • cunoștințe bune de limba engleză.
COMPETENȚE PRINCIPALE
  • abilități de organizare, comunicare și planificare a activităților;
  • autonom, proactiv, cu inițiativă;
  • cunoștințe despre sau deschidere pentru învățarea metodologiilor de îmbunătățire continuă;
  • cunoștințe despre sau deschidere pentru învățarea programelor informatice specializate pentru mentenanță de tip CMMS.
CONSTITUIE AVANTAJ
  • cunoștințele de lucru în Autocad, SolidWorks, programe de gestiune mentenanţă (CMMS);
  • experienţă în activitatea de planificare a mentenanței.

Descrierea jobului

Poziția se află în cadrul Departamentului de Mentenanță al Fabricii de Placi Gips-Carton şi este subordonată Managerului de Mentenanță.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE
  • gestionează sistemul de mentenanță planificată (echipamente, piese și planificare ) în Mobility Work:;
  • pregăteste stocurile pentru piese de schimb ;
  • planifică strategia anuală și întocmește planul lucrărilor de mentenanță a liniei de fabricație, împreună cu Managerii de Fabrică și de Mentenanță și monitorizează implementarea lor;
  • asigură comenzile pentru piese de schimb și materiale necesare echipamentelor, conform procedurilor de reparații și achiziții;
  • organizează, coordonează și participă la activitatea de mentenanță predictivă: inspecții zilnice pe liniile de producție, monitorizarea periodică a vibrațiilor, a hărții de lubrefiere, a temperaturilor; preîntâmpină problemele tehnice și propune soluții preventive;
  • pregătește și participă la lucrările de mentenanță și propune soluții tehnice;
  • angajează lucrări cu firme terțe pentru lucrări de mentenanță;
  • gestionează reparațiile echipamentelor înlocuite după sesiunile de mentenanță;
  • stabilește nevoile de training și efectuează instruiri pe parte de mentenanță;
  • colaborează cu departamentul de Îmbunătățire Procese in vederea definirii soluțiilor tehnice care să asigure menținerea parametrilor de proces și calitate;
  • actualizează documentația tehnică a echipamentelor;
  • își desfășoară activitatea conform metodologiilor de excelență operațională, World Class Manufacturing.
BENEFICII
  • asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei;
  • asigurare de viață;
  • posibilitatea de a cumpăra acțiuni Saint-Gobain (Planul de Economii al Grupului);
  • posibilitatea achiziționării produselor Saint-Gobain în condiții avantajoase;
  • indemnizație de transport;
  • sprijin relocare, după caz;
  • tichete de masă;
  • indemnizație de concediu, în funcție de politicile de acordare;
  • bonusuri in funcție de atingerea unor obiective de performanță agreate;
  • zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în muncă;
  • alte beneficii, acordate în funcție de politicile de acordare de bonusuri ale companiei;
  • cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea Saint-Gobain, platforma de training online etc.).

Lider mondial în domeniul soluțiilor ușoare și sustenabile pentru construcții, Saint-Gobain proiectează, produce și distribuie materiale și servicii pentru piețele industriale și de construcții. Soluțiile sale integrate pentru renovarea clădirilor publice și private, pentru construcțiile ușoare și decarbonizarea construcțiilor și a industriei sunt dezvoltate printr-un proces continuu de inovare și oferă durabilitate și performanță. Angajamentul Grupului este ghidat de scopul său, "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".

Vânzări de 47,9 miliarde EUR în 2023 la nivel global
160,000 de angajați care activează în 76 de țări
Un Grup angajat să atingă neutralitatea emisiilor de carbon până în 2050

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Glass, Prime Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips, Weber, Duraziv şi Chryso, cumulând peste 2000 de angajați în 14 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava, Vălenii de Munte, Popești Leordeni şi Ariceştii Rahtivani. Pentru mai multe informații despre Grupul Saint-Gobain în România, vizitați www.saint-gobain.ro.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024