Gratis

MANAGER EHSQ (SANATATE, SIGURANTA, CALITATE SI MEDIU)

HATBORU ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist/o profesionistă dedicat(ă) să asigure conformitatea cu standardele și reglementările EHSQ. Responsabilitățile includ dezvoltarea și implementarea politicii EHSQ, supravegherea și auditarea proceselor de lucru, identificarea și gestionarea riscurilor, precum și promovarea unei culturi a siguranței și calității în organizație.
-Certificat de auditor intern SR EN IS Cerințe generale pentru competenta laboratoarelor de încercări și etalonări si SR EN IS Ghid pentru auditarea sistemelor de management al calității și/sau mediu- constituie un avantaj.
– Experiență si cunostinte actuale în domeniul reglementărilor și standardelor ISO 9001, 14001, 45001
– Abilități de rezolvare a problemelor și luare a deciziilor
– Orientare către rezultate și atenție la detalii
– Diplomă de licență sau certificare relevantă.
Preferăm candidati din județul Giurgiu sau împrejurimi.

Descrierea jobului

Asigura implementarea și ulterior gestionarea permanentă a conformității sistemului de management al calității față de cerințele SR EN ISO, gradul de implementare și eficacitatea (gradul de realizare a obiectivelor calității) sistemului de management al calității aplicat prin audituri interne ale calității.
Elaborează, implementează și ține sub control manualul calității și procedurile de lucru
Coordonează documentarea sistemului de management al calității (Manualul Calității, proceduri de lucru, proceduri operaționale, instrucțiuni de lucru).
Urmărește realizarea înregistrărilor calității, în special a celor cerute explicit de SR EN ISO 9001, 14001, 45001
Planifica, organizează, conduce și supraveghează implementarea auditurilor interne si întocmește rapoarte de audit si propune îmbunătățiri.
Se asigură că procesele necesare sistemului de management al calității sunt stabilite, implementate și menținute în permanență.
Identifica potențialele riscuri.
Instruiește personalul existent și nou în privința documentelor de calitate.
Cooperează cu companii și instituții externe în domeniul planificării, organizării și desfășurării auditurilor externe.
Efectuează Analiza Sistemului de Management și o prezinta Managerului General.

Despre noi: Hatboru Romania fabrică la Giurgiu țeavă de oțel sudată elicoidal, cu diametre exterioare de până la 2540 mm, care va fi acoperită anticoroziv atât la exterior, cât și la interior, asigurând astfel caracteristici tehnice care să crească durata de utilizare a conductelor realizate în acest fel.
Țeava produsă în județul Giurgiu va fi folosită pentru conducte de gaze naturale, țiței, produse petroliere, aducțiuni de apă, canalizare, termoficare, construcții de drumuri și poduri, consolidări de maluri și extinderi de porturi.
Suntem o companie în creștere din industria metalurgică, cu o tradiție de aproape 50 de ani în domeniu, și căutăm profesioniști talentați și pasionați pentru a se alătura echipei noastre.
Oferim un pachet competitiv de salarizare, pachet de beneficii extrasalariale (bonuri de masă), recunoaștere și recompense, oportunități de dezvoltare profesională și un mediu de lucru stimulant într-o cultură organizațională pozitivă.

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024