Gratis

Manager Calitate

CASA NOASTRA SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice
  • Experienta manageriala de minim 7 ani
  • Intelegerea si utilizarea imbunatatirii continue
  • Planificare, control si asigurare a calitatii produsului si procesului
  • Certificare Six Sigma (Green Belt)
  • Managementul si conducerea calitatii
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Bune abilitati de comunicare, relationare, organizare si planificare
  • Flexibilitate, adaptabilitate

Descrierea jobului

  • Sustine organizatia in scopul imbunatatirii continue targetand procese fara defecte care sa satisfaca nevoile clientilor si sa atinga rezultate superioare in scopul cresterii sanatoase a afacerii.
  • Este responsabil pentru imbunatatirea continua a proceselor, fluxurilor, instrumentelor si pentru dezvoltare oamenilor din cadrul functiunii de calitate.
  • Responsabilitati:
    • Coordoneaza dezvoltarea, implementarea si mentinerea Sistemului de Calitate pentru organizatie;
    • Stabileste si mentine standardele, procedurile si controalele de asigurare a calitatii;
    • Conduce functiunea de calitate a organizatiei in atingerea scopului functional: verificarea calitatii produselor inainte de livrare si rol activ in imbunatatirea calitatii, asistenta post-vanzare, functionalitatea SMI;
    • Responsabil pentru realizarea obiectivelor AOP pentru functiunea sa;
    • Este responsabil pentru calitatea produselor realizate si pentru opririle de lucru in cazul in care se descopera o problema care afecteaza produsul;
    • Stabileste prioritatile proiectelor de calitate si aloca resurse pentru realizarea lucrarilor;
    • Monitorizeaza echipele de imbunatatire pentru a se asigura ca obiectivele sunt atinse si raportate;
    • Se asigura ca evaluarile si auditurile calitatii sunt efectuate conform Sistemului de Calitate al organizatiei;
    • Conduce revizuirile post-eveniment pentru identificarea punctelor forte si a oportunitatilor de imbunatatire;
    • Colaboreaza strans cu echipa de specialisti in imbunatatirea proceselor, cu efect direct in cresterea calitatii produsului final;
    • Promoveaza standardele si proiectele Six Sigma in organizatie. Conduce identificarea, analiza si prioritizarea potentialelor proiecte de imbunatatire pentru organizatie; urmareste progresul si rezultatele proiectelor selectate; conduce procesul de auditare a finalizarii proiectului pentru organizatie;
    • Coordoneaza, gestioneaza performanta si sustine dezvoltarea membrilor echipei de calitate (specialisti, referenti, ingineri, analisti, tehniciei, inspectori, controlori).

Beneficii:
  • Pachet salarial motivant;
  • Stabilitatea locului de munca;
  • Lucrul in cadrul unei companii locale mari si dinamice, in crestere continua, care se adreseaza atat pietei nationale, dar si principalelor piete vest europene.

Descrierea companiei

QFORT, un business proiectat să reziste

Suntem una dintre cele mai reputate și solide afaceri antreprenoriale, născută în România, care activează la nivel internațional, fabricând tâmplărie termoizolantă de cea mai înaltă calitate. Produsele noastre sunt comercializate în 12 țări printre care România, Italia, Franța, Austria, Belgia, Germania, Marea Britanie, Elveția și Canada.

În centrul business-ului stă mereu clientul, iar scopul nostru este acela de a-i înțelege nevoile și de a-i face cea mai bună recomandare. Noi nu oferim simple produse, ci o experiență completă, de la consiliere, la transport, montaj, garanție și reglaj, fiind alături de clienții noștri pe toată durata de viață a produselor pe care le comercializăm.

Soluțiile noastre din PVC și Aluminiu (ferestre, uși de intrare, sisteme culisante, sisteme de umbrire) se remarcă prin durabilitate, performanță în ceea ce privește izolația termică și fonică, dar și printr-un design modern, aducând un plus de confort în orice spațiu.

Pentru a realiza sisteme de ferestre și uși termoizolante de înaltă calitate, am investit în ultimii ani cca. 110 de milioane de euro în capacităţi de producţie cu tehnologie de ultimă generație, logistică și distribuţie. Drept urmare, deținem una dintre cele mai moderne platforme din Europa cu o suprafață totală de 106.646 mp pe care activează 7 hale de producție.

Cu o experiență de 19 ani în domeniu și mai bine 1.500 de angajați, am construit de-a lungul timpului o rețea de peste 1.000 de parteneri comerciali, având mai mult de 1.100 de puncte de vânzare la nivel european.

Dacă vrei să ne cunoști mai bine, poți vizita site-ul nostru www.qfort.ro iar, dacă vrei să faci și tu parte din echipa QFORT, trimite-ne CV-ul tău pe adresa de email recrutare@casanoastra.ro

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024