Gratis

Manager de Proiect - Constructii Retail

Lagardere Travel Retail

Candidatul Ideal

Căutăm un nou coleg pentru funcția de Project Manager Construcții care să se alăture echipei noastre, pentru a coordona lucrările privind deschiderea și reamenajarea locațiilor din portofoliul Lagardere Travel Retail. Noul coleg va gestiona întregul proces ținând cont de obiectivele departamentului privind costurile si termenele de implementare.

CANDIDATUL IDEAL

Cautăm un coleg absolvent al unei facultăți de profil Tehnic (Construcții Civile, Instalații pentru Construcții etc.), cu experiență de minim 3 ani pe o poziție similară (experiența anterioară în domeniul Retail reprezintă un avantaj), care să dețină permis de conducere categoria B, cunoștințe medii de utilizare Microsoft Office/ AutoCAD și să aibă disponibilitate pentru deplasări ocazionale în țară.

Candidatul ideal are și bune abilități de comunicare și project management, capacitatea de a coordona mai multe proiecte simultan și este un foarte bun team player.

Descrierea jobului

DESCRIEREA POZIȚIEI
  • Planifică, coordonează și urmărește toate aspectele legate de pregătirea spațiului pentru deschiderea unui magazin, din etapa de proiectare și până la predarea acestuia către departamentul Operațional;
  • Colaboreaza cu echipa de proiect interna (Designeri, echipa Operationala, Manageri Expansiune, etc) si Partenerii externi;
  • Este implicat in procedurile de achiziții, licitații și facturare legate de proiectele alocate; solicita si negocieaza ofertele de preturi privind lucrarile de amenajarea a magazinului si obtine aprobarile interne conform procedurilor de lucru;
  • Stabilește tema de proiectare pentru arhitecți, ingineri de structură și de instalații externi plecând de la layout-ul propus pentru locație;.
  • Se asigură că proiectele tehnice corespund cu politica companiei, regulile de bună practica și manualul chiriașului/caietul de sarcini;
  • Efectuează vizite periodice în șantier pentru a se asigura că lucrările corespund din punct de vedere calitativ și sunt în concordanță cu politica companiei, regulile de bună practică, proiectele tehnice și documentele tehnice primite de la Proprietari;
  • Supervizează calitatea lucrărilor, cantitățile real executate, urmărește documentarea tuturor variațiilor și actualizarea contractelor;
  • Identifică și propune soluții tehnice și furnizori noi pentru lucrări de construcții/instalații și mobilier;
  • După caz, urmărește procedura de autorizare a lucrărilor de construcții și obținere a autorizației de securitate la incendiu pentru proiect.

OFERIM
  • Un mediu profesionist, dinamic, în continuă dezvoltare, cu focus pe rezultate și grijă față de oameni
  • Sistem de lucru hibrid și program flexibil; când lucrăm de la birou nu avem dress code, dar se poartă veselia și interacțiunea relaxată 😊
  • Birou într-un sediu nou din Pipera, amenajat cu mult gust și creativitate
  • Bonus de performanță în funcție de senioritate și de îndeplinirea obiectivelor
  • Buget de beneficii, iar dacă îți place să citești, să știi că suntem prieteni cu Bookster
  • Tichete cadou de Paște și Crăciun
  • Primă pentru evenimente deosebite (nuntă, naștere copil, etc.).
  • Interes pentru dezvoltarea ta personală și profesională, prin programe de Learning & Development
  • Primire călduroasă în echipa CSR, pentru a lăsa o amprentă a faptelor bune în comunitate; ne place să facem bine în jurul nostru!
  • Distracție și bună dispoziție la evenimentele corporate, care ne-au ieșit super până acum 😊

Descrierea companiei

DESPRE LAGARDèRE TRAVEL RETAIL

Una dintre cele două divizii ale Grupului Lagardère, Lagardère Travel Retail este lider global în industria de retail destinat călătorilor. Operând peste 4.800 de magazine pe liniile de business Travel Essentials, Duty Free & Fashion și Foodservice în aeroporturi, gări și alte platforme situate în 42 de țări și teritorii, Lagardère Travel Retail a generat vânzări de 2,9 miliarde de euro în 2021 și 5,5 miliarde de euro în 2019. Lagardère Travel Retail are o abordare unică integrată pentru a depăși așteptările clienților, însoțindu-i pe tot parcursul călătoriei lor, și pentru a oferi valoare adăugată partenerilor din zona de real estate și brand-uri. În România, compania este prezentă de peste 25 de ani în retailul din zonele de tranzit (Travel Retail), galerii comerciale și centre de afaceri și operează o rețea de peste 290 de magazine pentru segmentele Urban Convenience, Travel Essentials, Gifts & Souvenirs și Foodservice, cu un portofoliu de opt brand-uri, dintre care cele mai cunoscute sunt Inmedio, Relay, 1 Minute, HUB Convenience și So! Coffee.

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024