Gratis

Maistru constructii navale

S.C. Minerva Navis S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

- Să aibă cunoștințe avansate de desen tehnic;
- Să cunoască normele și standardele de calitate prevăzute de clasa navală;
- Informații privind etapizarea strategiei de fabricație – cunoștințe necesare pentru a realiza o inspectare în prealabil a lucrării;
- Informații necesare pentru a crea o imagine de ansamblu (identificarea pașilor de urmat pentru a efectua lucrarea la standarde de calitate; cunoaște ordinea etapelor unei lucrări);
- Să aibă cunoștințe avansate de geometrie: Specializare pe o etapă de construcție a navei: prefabricare/ asamblat/ montaj;
- Persoană proactivă orientată spre soluții;
- Abilităţi de planificare şi organizare, gândire analitică şi critică;
- Spirit de lider, bun coordonator (trasează sarcini clar, eficient).

Descrierea jobului

Puncte de lucru: Şantierul VARD Tulcea, Şantierul VARD Brăila şi Străinătate

- Răspunde de organizarea și desfasurarea activității de producție la punctul de lucru repartizat de societate, în deplină securitate și pentru realizarea integrală a masurilor de bună funcționare, exploatare și întreținere a utilajelor și mașinilor încredințate, fiind organizatorul și conducatorul nemijlocit al acestui punct de lucru şi prezintă în scris eventualele neînţelegeri cu formaţiile de lucru ale subantreprenorilor;
- Organizează punctul de lucru, repartizează lucrările pe formații sau echipe, supraveghează execuția lucrărilor pe tot timpul programului de lucru;
- Stabilește nivelul de încadrare profesională a muncitorilor în funcție de cunoștințele teoretice, abilitățile practice și aptitudinile acestora;
- Își asumă responsabilitatea pentru rezultatele lucrărilor;
- Respectă în totalitate planul general de operare stabilit cu conducerea;
- Găsește soluții prin care să crească viteza de lucru, fără să compromită calitatea lucrărilor;
- Asigură prompt sprijinul necesar și de orice fel pentru personalul din subordinea sa;
- Gestionează contestațiile din partea clientului;
- Răspunde de încadrarea în bugetele stabilite împreună cu superiorul ierarhic;
- Răspunde de respectarea graficului de lucrări;
- Realizează predarea lucrărilor către CTC, client și Clasă Navală;
- Se asigură de integrarea noilor angajați în echipă;
- Este responsabil de formarea și dezvoltarea profesională a membrilor echipei (necalificați);
- Este responsabil de dezvoltarea profesională a personalului calificat;
- Comunică progresul lucrărilor către șeful de șantier;
- Comunică cu maiștrii din celelalte echipe pentru executarea eficientă a tuturor proceselor de producție;
- Asigură realizarea programului cantitativ zilnic astfel încât toți salariații să-și realizeze salariile;
- Ia măsuri de îndeplinire și realizare a normelor de lucru și ține evidența lor în vederea executării lucrărilor încredințate echipelor.

Beneficii:
- salariu atractiv;
- o masă caldă la prânz;
- cafea, sucuri, gustări;
- bonus lunar în funcție de performanță.
Pentru relocare se oferă suplimentar: cazare, 2 mese pe zi și transport.

La Minerva Navis, suntem o echipă tânără, dinamică, însetată de cunoaștere și pasionată de excelență, explorând teritorii neconoscute pentru a reinventa arta construcțiilor navale.

🚀 Viziunea Noastră: Suntem dedicați expansiunii și creșterii continue, fără a compromite calitatea și valorile care ne definesc. Creștem împreună, investim în dezvoltarea oamenilor noștri și construim un viitor solid și strălucitor în domeniul naval.

❇️ Valorile care ne ghidează:

Excelență
Reciprocitate
Investiție Continuă în Oamenii Noștri

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024