Gratis

Lant de clinici medicale angajeaza manager

SC Laurus Medical SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Lant de clinici la nivel national angajam manageri pentru orasele Craiova, respectiv Suceava.

Canditatul ideal:
• Studii superioare finalizate;
• Experinta manageriala;
• Experinta in lucru cu CAS poate fi un avantaj;
• Gandire strategica, capacitate dе intelegere a strategiilor generale dе management;
• Persoana echilibrata si cu simtul raspunderii;
• Spirit dе initiativa si organizatoric;
• Capacitate dе a evalua obiectiv si a lua decizii rapid;
• Orientare catre rezultate;
• Asumarea propriilor actiuni;
• Experinta in lucru cu ISO;
• Cunostinte dе MS Office;
• Abilitati dе comunicare si relationare;
• Spirit dе echipa;

Descrierea jobului

Descriere job:
• Coordonarеa аctivitаtii unеi clinici mеdicalе
• Implementаreа strаtеgiei dе dezvoltare si vanzari;
• Atingerea targеt-ului compаniеi;
• Evaluеaza si monitorizeaza activitatile desfasurate in clinica in scopul cresterii performantelor profesionale si utilizarii eficiente a resurselor alocate;
• Gestionează și deleagă resursele eficient, pentru a crește productivitatea și performanța, clinicii, atât la nivel individual, cât și de echipă.
• Organizarea fluxului de munca si a materialelor intre toate departamentele/specializarile medicale din clinica ( chirurgie, dermatologie, terapii, etc)
• Supraveghează și simplifică procesele de lucru – de la programările pacienților și înregistrarea lor, la evidențele medicale, treburile administrative, introducerea și procesarea datelor și înregistrarea veniturilor etc.
• Coordonează și răspunde de activitatea echipei sale, asigurându-se că angajații sunt pregătiți și apți pentru a-și îndeplini sarcinile
• Asigură satisfacția pacientului și se ocupă de întrebări, reclamații sau diferite situații conflictuale pe care le va rezolva într-un mod profesionist, căutând mereu planuri de îmbunătățire pentru a preveni apariția lor.
• Promovează și asigură profesionalismul și serviciile de calitate oferite pacienților și partenerilor companiei.
• Asigură respectarea reglementărilor din domeniu și a legislației muncii, cât și a celor mai bune practici
• Identifică oportunități de afaceri;
• Monitorizează piața și identifică tendințele de dezvoltare;
• Analizează oportunitățile/constrângerile de ordin legislativ, financiar, tehnologic și social din mediul de afaceri al firmei;
• Identifică modalități de dezvoltare a serviciilor oferite de firmă în concordanță cu tendințele pieței;

Beneficii:
• Dezvoltarea unei cariere in domeniul medical
• Venit in functie de performanta
• Avantajul de a lucra intr-o companie dinamica si puternica

LaurusMedical – lant de clinici la nivel national, parte din Gupul Medicover, lider de piață în domeniile in care activeaza răspunde nevoilor de sanatate ale omului modern prin metodele de tratament eficiente practicate, devenind de peste 18 ani una dintre cele mai dinamice retele private de clinici din România.
Clinicile noastre sunt concepute sa acopere aria de servicii medicale cu incidenta mai ales in aria uro-gineco-ano-perianala dar si alte specialitati ce sunt conexe cu aceasta zona.
Promotori ai tratamentelor fara internare am fost printre primii care am introdus in Romania ablatia cu laser a varicelor dar si tratamentul de recuperare prin rezonanta magnetica – MBST- tehnologie germana de top, Laurus Medical fiind singurul furnizor al acestei terapii la nivel national.

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 13 Mart. 2024 Expiră 12 Apr. 2024