Gratis

Junior Web Designer (Wordpress, Woocommerce)

WEBDEPO S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unei persoane organizate, atente la detalii și creative, doritoare de dezvoltare profesională dar și personală, pentru a se alătura echipei noastre (mică dar dinamică) ca Junior Web Designer
  • Perseverență, implicare, seriozitate (deși ne place și să glumim și avem canal Slack special pentru fun!), creativitate, simț estetic
  • Este nevoie să ai cunoștințe de Wordpress, și mai ales WooCommerce, dar și design web.
  • Simțul estetic este mai important decât cunoștintele tehnice. Dispunem de documentație, training, și te ajutăm la formare, nu este neapărat nevoie de o mare experiență, dar este nevoie de deschidere, implicare, dorința de a învăța mereu lucruri noi, și a te îmbunătăți continuu, cu o excelență atenție la detalii, comunicare și colaborare în echipa, cu un real interes pentru calitate.
  • Ne dorim colaborări pe termen lung, și vom răsplăti (lunar) loialitatea și implicarea prin bonusuri performanță, dar și cu posiblitate promovare la orice nivel.
  • Deoarece lucrăm în mare parte cu buildere vizuale, nu este nevoie de mari cunoștințe tehnice, dar experiența cu Elementor, Divi, UX, teme de top Wordpress (și Woocommerce) și altele constituie un avantaj chiar dacă avem training.
Candidatul ideal
  • persoană organizată, comunicativă și atentă la detalii
  • perseverentă, implicată, serioasă, creativă și cu simț estetic
  • are o atitudine orientată spre client, manifestată într-o manieră politicoasă, profesională
  • are o bună capacitate de coordonare și de a realiza multiple sarcini
  • bune abilități de colaborare în echipa
  • are o anumită experiență în Wordpress, Woocommerce, builder vizual, design web - nu dorim să o luăm de la zero chiar dacă avem training
  • stăpânește bine gramatică limbii române
  • cunoașterea limbii engleze nivel avansat înțelegere text (citire documentație)
  • dorește să se dezvolte în acest domeniu pe termen lung
EXCLUS studenți și persoane care mai alt job/proiecte - dorim pe cineva implicat și interesat.

Notă: Apreciem și dacă trimiți o prezentare proprie, câteva cuvinte de ce crezi că te potrivește și orice altceva ai dori să ne transmiți pentru a ieși în evidență (acea 'scrisoare de intenție')

Descrierea jobului

Principalele responsabilități ale job-ului:
  • Dezvoltare magazine online (Woocommerce), folosind teme și editoare vizuale (nu este nevoie de cunoștințe tehnice avansate sau de programare) și uneori website-uri de prezentare sau altele, toate cu Wordpress folosind teme și editoare vizuale
  • Diverse integrări în magazinul online (avem training/documentație)
  • Colaborare cu clientul pentru realizarea website-ului (în mare parte WhatsApp/email, rar telefonic)
  • Mentenanță și administrare proiecte deja existente
  • Optimizarea paginilor web existente
  • Suport tehnic pentru proiectele dezvoltate
  • Participarea la dezvoltarea echipei și a documentației interne și tutoriale
  • Contribuție activă la eforturile echipei de a livra proiecte de calitate

Cerințe generale:
  • Cunoștințe de WordPress și WooCommerce
  • Bune abilități de organizare, comunicare, rezolvare de probleme, creativitate și muncă în echipă
  • Cunoștințe de front-end și responsive web design
  • Experiență în graphic design și înțelegerea influenței design-ului asupra UX
  • Studii medii sau superioare în domeniu; experiența în domeniu constituie un avantaj
  • Cunoștințe de limba engleză
  • Beneficii:
  • bonusuri și prime lunare în funcție de performanță, implicare, aport adus
  • bonusuri procentuale din clienții care prelungesc serviciile după 1 an (bonusuri loialitate termen lung)
  • posibilitate formare și dezvoltare profesională
  • tichete de masă și tichete cadou
  • oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator, pe proiecte variate și provocatoare
  • o cultură organizațională care promovează inițiativa personală, creativitatea și colaborarea, dezvoltarea continuă atât profesională cât și personală, respectul și interesul pentru succesul și mulțumirea angajaților

Program de lucru: 8 ore (9-18, cu pauză de masă), de Luni până Vineri
Important: este job remote (cu întâlniri ocazionale în București sau Cluj-Napoca), dar toată activitatea profesională se desfășoară de pe dispozitivele pe care le primești de la noi: laptop-ul și telefonul (monitorizate și securizate). Exclus lucrul pe dispozitivele proprii din motive de securitate.
După trecerea interviului inițial, interviul de angajare se va desfășura în persoană în București sau ​Cluj-Napoca.

La WEBDEPO, 'Depozitul de Magazine', suntem pasionați de tehnologie și inovație. Alaturi de un CEO cu 18 ani de experiență în domeniul IT, echipa noastră este dedicată furnizării de soluții web, in special e-commerce, unde suntem experti si dorim ca si tu sa devii unul.
Publicat 14 Apr. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 14 Mai 2024