Gratis

Graphic Designer - CRAIOVA

EVOBRAND S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm Graphic designer pasionat, care să ne arate că acest job nu este doar despre a face machete grafice, ci despre a fi creativ în cele mai simple task-uri, despre curiozitatea care te împinge să înveți în fiecare zi și despre dorința de a realiza împreună proiecte de care să fim mândri. Avem proiecte frumoase și ambițioase care au obiceiul să te facă să te ȋndrăgosteşti de munca ta.

Dacă ai cel puțin 1 an de experiență ȋn zona de graphic design și vrei să lucrezi ȋntr-un domeniu atractiv şi plin de culoare, acum e momentul.

Ce ne dorim de la tine:

​Să ai experiență în utilizarea Corel Draw și a suitei Adobe (Indesign, Illustrator, Photoshop)
Experienţa în advertising/marketing - reprezintă de asemenea un avantaj;
Cunoştinţe specifice de graphic design, fonturi, machetare, necesare transpunerii propunerilor creative;
Experienţă ȋn realizarea proiectelor de design pentru materiale tiparite (broşuri, postere, etc.), dar şi pentru proiecte digitale (bannere, campanii online Google Ads, Facebook Ads);
Experienţă cu tool-uri specifice de editare video – reprezintă un avantaj;
Calităţi de lucru ȋn echipă şi respectarea deadline-urilor.

Descrierea jobului

Descrierea job-ului:

Creare generala de concepte, solutii grafice creative, DTP pentru diferite medii (print, web, branding);
Stabilirea layout-ului si respectarea elementelor de corporate identity pentru toate brand-urile din portofoliu;
Concepție grafică pentru diverse materiale tiparite (brosuri, flyere, cataloage, invitatii, company profile, prezentări diverse, filme de prezentare; etc.);
Concepție grafică pentru diverse materiale de promovare online (bannere, pop-up, newsletter, etc.);
Concepţie grafică pentru machete de presa, materialele grafice diverse pentru comunicare;
Prelucrare de fotografii high si low resolution;

Cu ce te aşteptăm noi:
Un mediu de lucru dinamic şi modern, un birou panoramic, cu vedere spre km 0 al orașului
Contract de muncă pe durată nedeterminată
Echipă faină şi plină de idei ȋndrăzneţe căreia ȋi place să lucreze de la birou, ȋmpreună
Pachet salarial motivant, adaptat ȋn funcţie de experienţă şi la care se adaugă bonusuri de performanţă;
Evenimente, teambuilding-uri, cafea bună și fructe proaspete

Trimite-ne CV-ul și portofoliul de lucrări care te reprezintă la office@evobrand.ro şi hai să ne cunoaştem! 😊

Suntem prima agentie de comunicare, consultanta, evenimente si publicitate full-service din Craiova si Oltenia, ce initiaza si gestioneaza evenimente si campanii de promovare pe toate canalele, la nivel local si national, oferind cele mai noi concepte si solutii creative de implementare a acestora.

Suntem specialiști în evenimente memorabile, lansări de produse, servicii și branduri noi, conferințe de presă și evenimente de fidelizare. Avem în portofoliu peste 80 de artiști și putem organiza concerte și spectacole, în condiții artistice, sceno-tehnice și pirotehnice de excepție. Ne place să vedem că rezultatele muncii noastre se cuantifică în vânzările clienților noștri. De fapt, ne place să-i facem să evolueze.

Punem la dispoziția clienților nostri o gamă completă de servicii publicitare, media și comunicare: Branding si Rebranding, Publicitate indoor si outdoor, Creatie si productie publicitara, Produse promotionale, Evenimente, Relatii publice si Comunicare Media, Mobile Marketing, Retail design, Lansari si relansari de brand.

Publicat 27 Apr. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 28 Mai 2024