Gratis

INTERNSHIP SPECIALIST DEZVOLTARE ZONAL, PITESTI

DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul electroenergetic;
  • Cunostinte legislatie aplicabila in domeniul energetic;
  • Autorizare ANRE (constituie un avantaj);
  • Dorinta de invatare continua;
  • Bune aptitudini de ascultare si comunicare;
  • Atitudine orientata spre rezultat;
  • Buna capacitate de adaptare la informatii noi.

Descrierea jobului

  • Elaborare documentatii simplificate pentru proiectele de investitii din programele de investitii si reparatii cu documentatie pe care o furnizeaza proiectantului;
  • Evaluare economica si prioritizarea solicitarilor de lucrari din investitii pentru instalatiile de joasa, medie tensiune si inalta tensiune;
  • Elaborare studii privind dezvoltarea RED din zona in care isi desfasoara activitatea, studii de solutie pentru racordarea la RED a consumatorilor sau pentru eliberarea de amplasamente la medie sau joasa tensiune;
  • Analizeaza si rezolva reclamatiile clientilor privind parametrii de calitate ai energiei electrice distribuite, reclamatii patrimoniale;
  • Propune lucrari de mentenanta la instalatiile de medie si joasa tensiune pe baza informatiilor furnizate de centrele operationale si urmareste executarea programului de mentenanta;
  • Intocmeste conventii de exploatare;
  • Elaboreaza si gestioneaza baze de date;
  • Asigura evidenta mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar din gestiunea sa date spre folosinta subunitatilor functionale ale Distributie Energie Oltenia S.A. si celorlalte societati din Grupul Evryo;
  • Centralizeaza, intocmeste si emite rapoarte privind intocmirea notelor de fundamentare, in vederea promovarii in C.A., privind vanzari, cumparari, comodat, inchirieri, concesionari de terenuri sau spații si alte mijloace fixe la/de la persoane fizice sau juridice.

Descrierea companiei

Noi suntem echipa Evryo. O echipa pentru Oameni.

Din 8 aprilie 2024, echipa Grupului CEZ in Romania a devenit echipa Grupului Evryo.

Producem energie verde in Romania de 19 ani si suntem cel mai mare producator privat de energie regenerabila din tara.

Avem cel mai mare parc eolian operational pe uscat din Romania. Companiile Ovidiu Development, Tomis Team, MW Team administreaza Parcul Eolian Evryo.

Am dezvoltat primul sistem plutitor de energie fotovoltaica de 1.000 kW din tara gestionat de compania TMK Hydroenergy Power.

Distribuim energie intr-un sfert de Romanie, in regiunea Olteniei si Munteniei, în 7 judete: Arges, Dolj, Gorj, Mehedinti, Olt, Teleorman si Valcea prin compania Distributie Oltenia. Stapanim forta creatoare a tehnologiei, o forta care schimba acum lumea.

Producem si distribuim nu doar energie electrica, ci si Energie pentru Bine prin proiectele comunitare dezvoltate de Evryo Power. Punem impreuna energia oamenilor nostri cu energia comunitatilor pentru a genera progres si un viitor mai bun pentru fiecare dintre noi.

Vino in echipa noastra, fii si tu o sursa de energie!

www.evryo.ro

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024