Gratis

Inspector SSM -Ilfov, Prahova

Aquila Group
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Nivel liceal in profil real sau tehnologic (studii superioare tehnice - constituie un avantaj)
  • Curs de formare SSM – cu durata de min.80 ore
  • Minim 2 ani experienta in SSM - experienta intr-o unitate cu mai mult de 150 de lucratori reprezinta un avantaj
  • Abilitati de operare PC ( minim Word, Excel, Powerpoint )
  • Limba engleza nivel mediu
  • Permis de conducere categ.B – minim 2 ani
  • Persoana proactiva, dinamica , atenta la detalii, bun organizator
  • Cadru tehnic PSI (obligatoriu pentru pozitia din Ilfov, constituie avantaj pentru pozitia din Prahova)
  • Certificat pentru R.S.V.T.I. – constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Asigura indeplinirea tuturor sarcinilor ce revin Departamentului SSM conform prevederilor din Legea nr. 319/2006 a securitatii si sanatatii in munca, Normele metodologice de aplicare a prevederilor Legii nr.319/2006, aprobate prin HG nr.1425/2006 si a celorlalte acte de reglementare conexe, sub coordonarea Managerului de SSM
  • Lucreaza la nivelul zonei de responsabilitate pentru a preveni accidentele, imbolnavirile, incidentele de mediu, atat in ceea ce priveste angajatii, cat si vizitatorii si contractorii
  • Participa la implementarea si mentinerea sistemului de management de siguranta, sanatate, mediu si situatii de urgenta, in conformitate cu cerintele legale, standardele ISO14001 si ISO 45001
  • Participa la elaborarea procedurilor pentru activitatile si documentele specifice departamentului SSM
  • Participa la intocmirea lucrarilor de (re)evaluare a riscurilor pentru punctele de lucru / functiile / meseriile , din zona de responsabilitate precum si la intocmirea planului de prevenire si protectie corespunzator
  • Promoveaza un mediu propice raportarii, investigarii, identificarii cauzelor şi acţiunilor corective şi preventive pentru toate incidentele şi neconformităţile
  • Efectueaza vizite de lucru / verificari interne SSM la toate punctele de lucru din zona de responsabilitate si asigura indrumare/consiliere privind SSM pentru toti lucratorii organizatiei
Beneficii:
  • Perspectiva dezvoltarii unei cariere intr-o companie dinamica
  • Oportunitati pentru dezvoltare personala si stabilitate pe termen lung
  • Pachet salarial motivant, corelat cu experienta si performanta
  • Posibilitatea asigurarii unei masini de serviciu
  • Abonament medical clinica privata, beneficii sociale, zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca.

Descrierea companiei

www.aquila.ro
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024