Gratis

Inside Sales Representative

Spiller Global Logistics S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm un Inside Sales Representative care să se alăture echipei noastre de vânzări. Colegul nostru va fi responsabil pentru dezvoltarea de noi clienți potențiali, comunicarea cu clienții, înțelegerea nevoilor acestora și asigurarea unui proces de vânzare fără probleme.

Orase : Timisoara si Cluj-Napoca

Candidatul ideal este de preferabil sa posede urmatoarele aptitudini :

- De preferat experiența anterioară într-un call center de outbound sau într-o poziție de vânzari
- Cunoașterea programului Microsoft Office
- Abilități excelente de comunicare, atât verbală, cât și scrisă.
- Bune abilități de organizare și capacitatea de a face mai multe sarcini.
- Abilități excelente de telefonie și de apelare la rece.
- Abilități excepționale de servire a clienților.
- Abilități puternice de ascultare și de vânzare.
- Abilitatea de a atinge obiectivele.

Descrierea jobului

Responsabilități :

- Comunicarea cu clienții, efectuarea de apeluri de ieșire către clienții potențiali
- Furnizarea către clienți a prezentărilor companiei în format electronic, precum și a altor informații, în vederea promovării serviciilor companiei, urmărind lead-urile.
- Înțelegerea nevoilor clienților și identificarea oportunităților de vânzare.
- Răspunderea la întrebările potențialilor clienți și trimiterea de informații suplimentare prin e-mail.
- Crearea și menținerea unei baze de date cu clienții actuali și potențiali.
- Cercetarea și calificarea noilor clienți potențiali.
- Încheierea vânzărilor și atingerea obiectivelor de vânzări.

Beneficii :
Laptop
Telefon Serviciu
Bonuri de masa
Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si motivata
Oportunitati de dezvoltare

Europrim Group este mai mult decât o casă de expediții. Din 2005 ne poziționăm printre cei mai importanți furnizori de servicii logistice si de transport din România, oferind clienților noștri servicii de calitate, rapide și eficiente, la prețuri competitive. Parteneriatele strategice cu elita transportatorilor naționali și internaționali susțin misiunea grupului de a asigura servicii logistice personalizate, oriunde pe glob. De la transport rutier, feroviar, maritim și aerian ori intermodal, până la comisionariat vamal și depozitare, aducem calitatea, siguranța și fiabilitatea la un nivel și mai înalt prin certificările și distincțiile obținute de-a lungul anilor de experiență în industrie: suntem membri certificați IATA, FIATA și TIACA, agent exclusiv United Shipping, Inc. pentru România și Bulgaria, membri Cargo Partner Network, Largo+ și GLA.

Și totul datorită culturii organizaționale sănătoase, echipelor unite și procedurilor de lucru bine puse la punct.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024