Gratis

INGINER SUDOR

ALLIMEP EST SA

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare profil tehnic- IMST - Ingineria Sudarii sau echivalent
Cunostinte utilizare MS Office: Excel, Word/ Auto CAD – conditie obligatorie
Bune cunostinte ASME, AWS, EN, ISO
Experienta in intocmirea documentelor de sudura – WPS/ PQR/ WPQ/ WB
Cunostinte privind procedeele de sudura GTAW/ GMAW/ FCAW
Experienta/ calificare controale: NDT- VT-PT-MT-UT - UNI EN ISO 9712:2012 - Nivel 2
Minim 5 ani experienta ca inginer sudor
Limba Engleza – conditie obligatorie

Descrierea jobului

Supervizarea activitatilor de sudura;
Interfata si coordonare cu Departamentul de Productie cu referire la activitati de sudura si controale NDT;
Pregatirea rapoartelor de calitate in acord cu planul de calitate si specificatiile de proiect;
Pregatirea documentelor de sudura;
Implicare in managementul de calitate si urmarirea aplicarii procedurilor/instructiunilor emise;
Respectarea sarcinilor si responsabilitatilor in acord cu UNI EN ISO 14731:2019;
Supravegherea si examinarea constructiilor sudate;
Intocmirea procedurilor operationale de sudare;
Capacitate de lucru in echipa;
Persoana organizata si capabila sa indeplineasca sarcinile la timp in conditii de presiune;
Capacitate de a lucra in conditii specifice (ore suplimentare, delegari, etc, atunci cand este necesar).

Allimep operează de la începutul anilor 2000 în sectoarele de petrol și gaze, energie și căi ferate. O echipă multidisciplinară de ingineri și tehnicieni, proiectează și fabrică soluții fiabile care răspund nevoilor clienților, respectând nivelurile de excelență impuse de piață și îngrijindu-se de aspectele funcționale ale produselor testate în cele mai severe condiții de funcționare, până la cel mai mic detaliu.
Allimep si-a asumat din 2017 proiectarea, furnizarea si montarea structurilor de tamplarie usoare, medii si grele, potrivite pentru montaj chiar si in cele mai nefavorabile conditii climatice sau de exploatare. Datorită experienței echipei, atât la nivel tehnic, cât și organizatoric, dobândită în sector, dar și împrumutată din celelalte domenii în care activează Allimep, compania este capabilă să ofere clientului cele mai bune soluții în materie de inginerie, fabricație și instalare existente pe piata.
www.allimep.com
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024