Gratis

Inginer Calificari

SC ANTIBIOTICE SA

Candidatul Ideal

Viziunea și misiunea Antibiotice S.A.
Ne punem întotdeauna forța și cunoașterea în slujba celor care au nevoie de sprijinul nostru. Facem medicamentele valoroase mai accesibile, ca mijloc de îngrijire a sănătății pentru pacienți, medici și farmaciști.
Pretuim eficiența și spiritul de cooperare, care ne permit să fim orientați către nevoile mereu în schimbare ale clienților și consumatorilor noștri.
Daca esti o persoană orientată spre rezultate și dornică să activezi într-o companie farmaceutică de top, această oportunitate poate fi ceea ce cauți

Redăm mai jos cerințele postului:
  • Absolvent studii superioare tehnice;
  • Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă, de organizare şi gestionare a timpului de lucru, spirit de iniţiativă;
  • Capacitate de asimilare a cunoştinţelor specifice postului, seriozitate, flexibilitate, adaptabilitate;
  • Realizarea activităţii de elaborare a documentelor de calificare pentru sistemele HVAC din cadrul societăţii;
  • Realizarea activităţii de monitorizare a parametrilor fizici (temperatură, umiditate, presiune) şi a numărului total de particule, corespunzătoare zonelor curate din cadrul companiei (secţii de producţie, laboratoare, depozite);
  • Realizarea activitatii de monitorizare si testare a filtrelor antimicrobiene, hidrofile şi hidrofobe;
  • Capacitatea de a utiliza eficient resursele PC hard şi soft, programe uzuale MS Office, programe specifice (lucru cu baze de date, prelucrare statistică a datelor.

Descrierea jobului

Detaliem principalele responsabilități:
  • Întocmirea documentației pentru monitorizarea numarului total de particule si parametrilor fizici (temperatură, umiditate si presiune) a spațiilor de fabricatie, depozitare și laboratoarelor;
  • Întocmirea documentației pentru testarea sistemelor de ventilatie care deservesc spațiile de fabricatie, depozitare și laboratoarelor (teste de debit, numar de schimburi, testarea etanseitatii si integritatii filtrelor HEPA si ULPA, determinarea timpului de recuperare, testarea alarmelor, testarea vitezei, teste de vizualizare a fluxului de aer);
  • Efectuează calcule statistice în cazul testelor care necesită acest lucru;
  • Participa la validarea sistemelor de ventilatie din cadrul societatii;
  • Concepe şi redactează protocoalele şi rapoartele de calificare CI, CO, CP, în colaborare cu inginerul mecanic, electric şi tehnologul secţiei, pentru sistemele HVAC si hote;
  • Verifica efectuarea testelor specifice validărilor sistemelor HVAC;
  • Verifică rezultatele specifice activităţilor de monitorizare ale sistemelor HVAC;
  • Emite concluziile privind îndeplinirea criteriilor de acceptare corespunzătoare rapoartelor de validare pentru sistemele HVAC (CI, CO, CP);
  • Răspunde de aprobarea protocoalelor şi rapoartelor de calificare (CI, CO, CP)
  • Întocmeşte documentaţia de Asigurarea Calităţii (proceduri, instructiuni de lucru, etc.) şi răspunde de corectitudinea lor;
  • Sustine documentele de calificare a sistemelor de ventilatie/hote, de monitorizare la inspectiile GMP si FDA;
  • Cunoaste si respectă procedurile de sistem si procedurile standard de operare specifice domeniului în care îşi desfăşoară activitatea.
Oferta noastră include următoarele avantaje și beneficii motivaționale:
  • Tichete de masa;
  • Sporuri acordate conform codului muncii;
  • Prime sărbători legale (Paște, Crăciun);
  • Bonusare anuala pe baza de performanta;
  • Acces gratuit la Biblioteca Bookster;
  • Zile suplimentare de Concediu de odihnă;
  • Asigurare medicală privată;
  • Acces gratuit la platforma E-learning (cursuri de dezvoltare profesională si personală);
  • Acces la facilitățile Club A+ (sală de sport,baschet, tenis, masaj, aerobic, pilates);
  • Acces gratuit la terenul de tenis;
  • Facilitatea „Bistro pauza de masă” - propria locație unde se poate comanda și servi masa într-un mediu plăcut;
  • Centrul Medical a+ (consultații medicale, consiliere psihologică, servicii gratuite de urgență stomalogică);
  • Accesare suplimente alimentare din portofoliul companiei (conform procedurii interne);
  • Transport gratuit la/de la locul de muncă pe raza municipiului Iași/ loc de parcare gratuit;
  • Program de lucru scurt vinerea;
  • Laptop.

Descrierea companiei

Cu știință și suflet, alături de oameni !

La Antibiotice fabricăm medicamente generice de calitate certificată la nivel internațional, cu știință și suflet, pentru a crește accesul pacienților, medicilor și farmaciștilor la mijloace valoroase de îngrijire a sănătății.

Urmărindu-ne cu consecvență țintele, am ajuns un brand recunoscut în România, care aduce sănătate pentru milioane de oameni din țară și un partener de încredere ce dezvoltă relații comerciale în peste 70 țări ale lumii.

Portofoliul nostru de peste 150 de medicamente acoperă o gamă largă de arii terapeutice, strategia de dezvoltare fiind focusată astăzi pe medicamentele din clasele antiinfecțioase, cardiovascular, oncologie, sistem nervos central, dar și pentru profilaxia și creșterea calității vieții.
Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024