Gratis

INGINER PROIECTANT

EURIAL SRL

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii universitare de profil tehnic: Facultatea de Constructii, Facultatea de Mecanica, Stiinta si Ingineria Materialelor sau adiacente;
- Experienta: peste 3 ani in proiectare;
- Cunostinte in proiectare de structuri si ansambluri metalice sudate;
- Cunostinte privind calculul de rezistenta al constructiilor metalice sudate;
- Bune cunostinte a sistemelor de fabricatie in domeniul confectiilor metalice;
- Cunostinte Microsoft Office (Excel, Word);
- Cunostinte soft-uri: AUTOCAD; SOLIDWORKS;
- Capacitate de analiza tehnica si sinteza;
- Competente de a lucra in echipa;
- Atitudine pozitiva ;
- Spirit creativ si inovativ;
- Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual si al echipei.

Descrierea jobului

- Asigura suport la proiectarea, modificarea si implementarea designului produsului;
- Urmareste produsul din faza de design pana la lansarea acestuia in productie;
- Furnizeaza informatii si ofera suport in activitatea de productie;
- Dezvolta si optimizeaza componente si furnizeaza specificatii (in mod frecvent detalii legate de desenele tehnice) care intrunesc standardele in vigoare si cerintele clientilor;
- Participa la dezvoltarea si imbunatatirea produselor existente;
- Creaza modele 3D in Solidwork pentru componente metalice in functie de cerintele proiectului si de posibilitatile tehnice din productie;
- Planifica activitatile proiectului in vederea realizarii lor conform termenelor prevazute;
-Intocmeste lista de materiale necesara realizarii proiectului.

Beneficii oferite:
Tichete de masa

Incă din 2004, compania noastră s-a remarcat printr-o creștere continuă pe piața din România, astfel, de la simpli comercianți, am devenit producători. Compania noastră are o prezență activă în mediul de business românesc și se adresează firmelor din domenii precum: agricultură, construcții, transport sau industrie.

Oferim soluții complete, de la comercializarea soluțiilor de alimentare cu carburant și a rezervoarelor de stocare carburant, apă, uleiuri, ad-blue, la servicii de mentenanță și consultanță pentru toate produsele din portofoliu. Un punct de dezvoltare pentru compania noastră este reprezentat de construirea staţiilor de distribuţie carburant, activitate care în prezent a dus la dezvoltarea a 15 stații.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024