Gratis

Inginer ofertare instalatii electrice

ERDA PLUS SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice, profil instalatii /electrice
- Experienta minim 5 ani - inginer ofertare
- Atentie la detalii, spirit de initiativa, auto-organizare;
- Capacitate de analiza si sinteza, abilitati de lucru cu cifrele;
- Cunostinte: AutoCad, MS Office;
- Atitudine pozitiva si spirit analitic;
- Seriozitate, responsabilitate, dinamism.

Descrierea jobului

- Verificarea cerintelor tehnice ale proiectului (fisa de date, caiet de sarcini, proiect, clarificari);
- Verificarea listelor de cantitati;
- Identificarea posibililor subcontractori, furnizori de materiale/echipamente/dotari si prestatori de manopera;
- Obtinerea de oferte de pret pentru manopera, materiale, echipamente/dotari de utilaje;
- Evaluarea ofertelor de pret primite de al subcontractori/prestatori/furnizori;
- Obtinerea/verificarea documentatiei suport aferente materialelor/echipamentelor/dotarilor (fise tehnice, declaratii de performanta, agremente tehnice etc), in conformitate cu cerintele din documentatia de atribuire;
- Realizarea ofertei de pret in programul de devize (creare norme/verificare/cautare incadrari in nomenclatoarele de deviz, verificare/modificare retete de deviz in conformitate cu metodologia de executie actuala si utilizata in companie, introducerea cantitatilor de lucrari conform documentatiei de atribuire etc;
- Completarea fiselor tehnice pentru materiale/echipamente/dotari;
- Evaluarea necesarului de forta de munca si utilaje;
- Verificarea incadrarii costurilor in bugetul lucrarii;
- Intocmirea solicitarilor de clarificari;
- Intocmirea raspunsurilor la solicitarile de clarificari;
- Colaborarea cu departamentele asociate in realizarea ofertei (Eligibilitate, Tehnic, Aprovizionare etc.).

SC Erda Plus SRL a fost infiintata in anul 2012 cu gandul unei "afaceri de familie"care dorea sa asambleze stalpi de iluminat cu panou fotovoltaic. Afacerea a inceput sa creasca treptat , sa se dezvolte si sa aiba in portofoliu lucrari tot mai multe si mai complexe. In acest moment echipa Erda Plus este formata din 12 colegi.
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024