Gratis

Inginer ofertare instalatii HVAC

TIAB

Candidatul Ideal

Alatura-te echipei noastre in pozitia de Inginer ofertare instalatii HVAC unde activitatea ta va fi legata de:

Intocmirea ofertelor tehnic-comerciale in domeniul instalatiilor mecanice pentru participarea la licitatii;
Analiza cererilor de oferta, caietelor de sarcini sau planurilor in baza carora se va realiza oferta;
Introducerea articolelor de deviz si cantitatile acestora in programe de specialitate;
Extragerea listelor de cantitatii din planurile tehnice;
Solicitarea de informatii suplimentare pentru a clarifica diverse aspecte referitoare la oferta;
Intocmirea normelor locale si analiza de pret pe activitati (materiale, manopera, utilaj, transport);
Emiterea cererilor de oferte catre furnizorii de echipamente, materiale, utilaje, servicii;
Emiterea cererilor de ofertare catre subantreprenorii de specialitate;
Intocmirea dosarului de ofertare conform cererii de ofertă.

Descrierea jobului

Vei avea nevoie de:

Studii superioare, domeniu tehnic;
Experienta minim 3 ani în activitatea de ofertare pentru instalatii mecanice;
Experienta in utilizarea si consultarea normativelor tehnice si a legislatiei de specialitate;
Operare PC (Microsoft Office, Windev, e-devize, AutoCAD);
Capacitatea de a lucra cu termene limita;
Capacitate de prioritizare;
Limba engleza – nivel mediu/avansat;
Abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

Iar noi iti oferim:

Contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
Tichete de masa in valoare de 35 RON/zi;
Prima de vacanță;
Prima de Paste/Craciun;
Abonament 7 card;
Sprijin financiar pentru diferite evenimente din viața ta;
Un mediu de lucru excelent, acces la traininguri de specialitate si oportunitati de dezvoltare.

Daca esti un inginer pasionat de instalatii, cu experienta relevanta si abilitati de comunicare si colaborare, te asteptam sa aplici pentru acest post.

Alaturi de noi vei face parte din proiecte interesante si provocatoare!

TIAB, solutia in instalatii a VINCI Energies, este un integrator de sisteme si solutii tehnice in domeniul instalatiilor electrice, HVAC, sanitare si al automatizarilor pentru industrie, infrastructura si tertiar.

La TIAB dezvoltam concepte solide, implementam solutii si servicii la standarde superioare si imbinam tehnologiile moderne cu expertiza noastra de peste 70 de ani, pentru a construi impreuna viitorul.

Misiunea noastra este sa anticipam nevoile clientilor nostri si le transformam in solutii, pentru a ne bucura impreuna de succes.

Prin diversitatea celor 15 unitati de business si localizarea lor la nivelul intregii tari, TIAB ofera clientilor sai solutii de inalta performanta pe intreg ciclul de evolutie al unui proiect, de la proiectare la implementare, punere in functiune si mentenanta.

Pentru TIAB, angajatii reprezinta nucleul organizatiei si cel mai valoros activ al nostru, iar sanatatea si securitatea in munca a colegilor nostri este o prioritate permanenta si o preocupare zilnica. In acest domeniu avem un singur obiectiv: Zero Accidente!

Avem o echipa de 750 de specialisti pregatiti sa faca fata provocarilor viitorului.

Ne bazam pe talentul, aptitudinile si motivatia voastra pentru a reusi impreuna in misiunea noastra!

Vino si alatura-te echipei noastre!

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024