Gratis

Inginer CFDP pentru elaborare Propunere Tehnică (m/f)

STRABAG S.R.L.

Candidatul Ideal

•Studii superioare finalizate in specialitatea CFDP
•Cunoașterea tehnologiilor de execuție a lucrărilor din cadrul proiectelor de cale ferată.
•Experiență dovedită în inginerie feroviară, cu accent pe pregătirea ofertei tehnice pentru licitații și managementul ofertelor.
•Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic, cu termene limită strânse.
•Bune abilități de scriere și comunicare în limba engleză

Descrierea jobului

•Elaborarea propunerii tehnice conform cerințelor clientului.
•Identificarea neconcordanțelor si neclarităților pentru întocmirea clarificărilor necesare.
•Pregătirea clarificărilor, urmărirea, centralizarea si implementarea acestora in oferta.
•Participarea la analiza graficelor de execuție a lucrărilor, atât în faza de ofertare cat și în execuție.
•Participarea la definirea tehnologiei de execuție.
•Coordonarea cu furnizorii și subcontractanții, pentru obținerea informațiilor necesare în vederea întregirii propunerii tehnice.
•Colaborare cu departamentul de eligibilitatea pentru îndeplinirea cerințelor de participare la achizițiile publice.
•Multiple posibilitati de dezvoltare profesionala
•Dezvoltare cariera
•Venituri competitive
•Promovarea unui mediu de lucru sanatos

La STRABAG, aproximativ 86.000 de oameni construiesc în 2.400 de locații din întreaga lume progresul. Unicitatea și punctele forte individuale nu ne caracterizează numai proiectele, ci și pe fiecare dintre noi. Fie că este vorba de construcții de clădiri și inginerie civilă, construcții de infrastructuri pentru transporturi, construcții de poduri și tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - noi gândim construcția în perspectivă pentru a deveni un grup de construcţii inovator și durabil în Europa. Egalitatea de șanse, diversitatea și incluziunea fac parte integrantă din ceea ce suntem ca și companie și din modul în care lucrăm. Împreună implementăm cu succes proiecte în parteneriat și ne dezvoltăm odată cu noile sarcini. Împreună creăm lucruri mărețe.
Construiește viitorul împreună cu noi!

Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 23 Mai 2024