Gratis

Inginer Automatist Campulung Moldovenesc

Lactalis Romania

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in Electronica sau Automatica si Calculatoare
  • Experienta profesionala in mentenanta automatizarilor industriale
  • Cunostinte de pneumatica, mecanica, hidraulica si electronica;
  • Cunostinte de desen tehnic;
  • Buna cunoastere a echipamentelor si componentelor electrice specializate (actuatoare, valve proportionale, senzoristica, componente de masurare procese, convertizoare de frecventa, servomotoare, etc.);
  • Cunostinte software automate programabile (SIEMENS Step 7, LM 90, Proficy), HMI, comunicare;
  • Cursurile tehnice de specialitate constituie un avantaj;
  • Capacitate de analiza, prioritizare si rezolvare a problemelor precum si a gestionarii timpului;
  • Claritate in comunicare, meticulozitate si onestitate;
  • Atentie la detalii, rigurozitate;
  • Orientare spre rezultate si proactiv;
  • Gandire logica, bune abilitati organizatorice, mod de lucru sistematic;
  • Microsoft Office (Excel, Power Point)
  • Cunostinte limba engleza, inclusiv limbaj tehnic, nivel mediu/avansat;

Descrierea jobului

DESPRE ROL
Eficientizează, planifică și configurează automatizarea proceselor de producție.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI
Instruiește operatorii de pe echipamentele de producție ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂în ce privește automatizările cu care acestea sunt echipate, în concordanță cu instrucțiunile din manual.
Mentinerea eficientei operationale a sistemelor de automatizare ale echipamentelor, prin actiune directa sau prin coordonarea executiei mentenantei preventive, predictive si corective;
Remediază erorile și defectele proceselor sau echipamentelor automatizate;
Colaborează cu producătorii echipamentelor pentru remedierea problemelor;
Identifică noi oportunități și instrumente de automatizare în cadrul procesului de producție;
Inițiază acțiuni corective și preventive pentru întreținerea și funcționarea echipamentelor automatizate.

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA este liderul pieței de lactate din România și parte a GRUPULUI LACTALIS, cea mai mare companie de produse lactate din lume.

GRUPUL LACTALIS ROMÂNIA reunește companiile ​​Albalact, Dorna Lactate, Covalact, Lactate Harghita, Rarăul, Parmalat, Lactalis România și Lactalis Logistic, operate printr-o structură de conducere consolidată la nivel național. Peste 2000 de angajați lucrează în România, în 6 sedii administrative mari și 5 fabrici moderne situate în Alba, Harghita, Covasna, Suceava, București și Ilfov, precum și în structuri de colectare, vânzare și distribuție, care acoperă toată țara.

Ne lăudăm cu un portofoliu impresionant de branduri și produse locale și internaționale recunoscute, care au devenit parte din obiceiurile de consum ale românilor în ultimii 50 de ani: Zuzu, Fulga, Albalact, Covalact De Țară, LaDorna, Rarăul, President, Galbani, Santal.

Avem porțile deschise pentru profesioniști cu experiență și pentru tineri la început de carieră și oferim locuri de muncă și oportunități profesionale în domenii complexe precum vânzări, marketing, resurse umane, juridic, finanțe, achiziții, calitate, producție, tehnic și colectare lapte.

Derulăm programe de formare si dezvoltare profesională, atât locale cât și internaționale, dedicate tuturor angajaților noștri, care au ocazia să lucreze chiar și în cadrul altor companii și fabrici Lactalis din Europa.

#GrupLactalisRomania #LactalisExperience

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 19 Iun. 2024