Gratis

Inginer Electric/Automatist

CONTRAIL MACHINERY
3 poziții

Candidatul Ideal

Compania noastră caută un Inginer Electric/ sau Automatist cu abilități excelente de diagnosticare și rezolvare a problemelor tehnice.

Cerinte:
Cunostinte de electrica/ electronica,automatizari
Studii tehnice superioare
Abilitatea de a lucra cu sisteme IT de diagnosticare avansate;
Abilitati de comunicare cu clientii;
Experienta similiara in domeniu de minimum 3 ani constituie un avantaj;
Disponibilitate de deplasare pentru servicii de intretinere si reparare a utilajelor ;
Cunostinte avansate de limba engleza

Descrierea jobului

Responsabil de instalarea și configurarea sistemelor asociate echipamentelor din portofoliul Contrail Machinery.
Furnizarea de suport tehnic specializat pentru clienți și ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂colegi, inclusiv pentru diagnosticarea și remedierea problemelor tehnice.
Pregătirea documentației tehnice și a manualelor de utilizare relevante pentru domeniul de activitate.
Realizarea testelor de performanță și validarea sistemelor pentru asigurarea funcționării corecte.
Furnizarea de instruiri și sesiuni de formare pentru utilizatori
Monitorizarea performanței sistemelor și identificarea oportunităților de îmbunătățire.
Colaborarea strânsă cu alte echipe, inclusiv cu inginerii tehnici și de software.
Asigurarea conformității cu normele și reglementările din industrie referitoare la sistemele automate.
Închiderea tuturor intervențiilor, atât onsite cât și remote, cu un raportde interventie corespunzător.
Oferirea de suport tehnic telefonic, prin e-mail sau prin intervenții onsite la solicitarea clienților.
Participarea ca trainer/formator la sesiuni de instruire și evoluție profesională a personalului tehnic.
Intervenția pentru menținerea relațiilor la nivel tehnic cu clienții și soluționarea problemelor tehnice întâmpinate.
Colaborarea cu Directorul de Service pentru facilitarea muncii în echipe cu diferite dimensiuni și niveluri de competență.
Documentare Continuă: Actualizarea continuă și documentarea cu privire la noile tendințe în domeniu.
Întocmirea necesarului și participarea la elaborarea tehnică a ofertelor pentru nevoile software și hardware.
Participarea în termen de 24 de ore la recepționarea calitativă a componentelor achiziționate și instalarea acestora conform procedurilor.
Instalarea, parametrizarea și punerea în funcțiune a echipamentelor conform planificării și procedurilor.
Salvarea detaliilor legate de comanda de service conform instrucțiunilor și procedurilor în vigoare.
Acordarea de suport tehnic la solicitarea clientului pentru remedierea erorilor apărute în timpul testelor.
Propunerea de îmbunătățiri în instrucțiunile de lucru și actualizarea procedurilor existente.
Actualizarea și testarea procedurilor de recuperare în caz de cădere sau defecțiune a sistemelor.
Asigurarea că modificările efectuate nu compromit siguranța, mediul sau calitatea instalațiilor.
Identificarea și gestionarea pieselor de schimb critice necesare si imbunatirea stocului minim necsar server.
Răspuns la solicitările coordonatorului și participare la proiecte speciale și sarcini asignate de conducerea companiei.

CONTRAIL MACHINERY is a dynamic company, specialized in design and manufacturing of Rail Flash-Butt Welding Machines. We are in a permanent evolution, being connected in real time at the top level of the existing technology, so that we can offer at any time high-quality and modern solutions.

Publicat 29 Mai 2024 Reactualizat 29 Mai 2024 Expiră 28 Iun. 2024