Gratis

Inginer aparatura medicala

Medicover

Candidatul Ideal

Spitalul Medicover isi mareste echipa! Ne cautam un coleg pentru rolul de Inginer aparatura medicala. Daca te regasesti in cerintele de mai jos, te invitam ne cunoastem.
Profilul viitorului coleg:
  • Absolvent al Facultatii de Inginerie medicala, Inginerie profil electric/electronic/electromecanic, bioinginerie sau alt profil tehnic apropiat;
  • Cunostinte de aparatura imagistica (CT/RMN);
  • Experienta intr-un mediu asemanator vine cu un mare plus;
  • Limba engleza nivel mediu (minimum);
  • Carnet de conducere categoria B, fara evenimente semnificative;
  • Excelente abilitati de comunicare si prezentare;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare;
  • Capabil sa stabileasca obiective pe termen scurt, mediu și lung;
  • Capabil sa identifice solutii pentru rezolvarea problemelor urgente si sa propuna solutii alternative;
  • Cunostinte primare elemente retele IT;
  • Abilități de învățare și studiu a noilor tehnologii.
  • Disponibilitate deplasari, acolo unde este cazul.

Descrierea jobului

  • Asigura suportul tehnic, instalarea si trainingul personalului utilizator pentru echipamentele medicale comercializate (aparatura imagistica CT/RMN/RX; chirurgie);
  • Stabileste si mentine o buna comunicare cu furnizorii si cu membrii echipei;
  • Participă la întocmirea manualelor de utilizate, a fișelor tehnice si a ofertelor economice;
  • Asigura managementul echipamentelor de testare si calibrare in termenul prevazut de producator si/sau de legislatie;
  • Solicită oferte de preț pentru obținerea de piese de schimb, revizii, reparații etc.
  • Unde este cazul, se deplaseaza la punctele de lucru.

Beneficii:

  • Abonament servicii medicale;
  • Tichete de masa;
  • Pachet salarial motivant;
  • Training-uri periodice, pentru a ajuta la buna dezvoltare a cunostintelor pana la cele mai noi standarde;
  • Zile de concediu ce variaza in functie de vechimea in companie;
  • Mediu de lucru prietenos, deschis si dinamic.

Din 1995, Medicover România a devenit unul dintre cei mai importanți furnizori de pe piața serviciilor de sănătate private, cu o rețea de 41 de clinici în București și în țară, și 5 spitale generaliste în: București, Cluj-Napoca, Oradea și Craiova, 25 de cabinete on-site și peste 250 de unități medicale partenere. Spitalele Medicover corespund celor mai înalte standarde medicale și deservesc o gamă largă de specialități medicale și chirurgicale. Pentru mai multe informații, vizitați: www.medicover.ro

Medicover România face parte din Medicover, companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, înființată în 1995. Medicover operează o rețea extinsă de clinici, spitale, facilități de îngrijire specializată și laboratoare. Piețele principale ale Medicover sunt Polonia, Germania, România și India. În 2022, Medicover a avut venituri de 1.510 milioane de euro și peste 44.000 de angajați. Pentru mai multe informații, vizitați site-ul www.medicover.com
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024