Gratis

Inginer absolvent Cai ferate, drumuri, poduri

SAT REABILITARE RECICLARE SRL

Candidatul Ideal

Inginer CFDP
  • Studii superioare finalizate in specialitatea CFDP;
  • Experiența de șantier minim 2 ani;
  • Permis conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru relocare in tara pe durata derulării proiectelor de construcții;
  • Cunoștințe de legislație specifică, cunoașterea tehnologiilor de execuție a lucrărilor din cadrul șantierului;
  • Cunoașterea unei limbi străine (engleza mediu), cunoașterea limbii germane constituie un avantaj;
  • Cunoștințe operare PC, pachet MS Office, Microsoft Project, AutoCad;
  • Abilitați interpersonale bune, persoana orientata spre munca in echipa;
  • Capacitate de coordonare a echipei din subordine;
  • Rigurozitate si atenție la detalii;
  • Seriozitate, punctualitate, responsabilitate

Descrierea jobului

  • Coordonarea, controlul si supervizarea execuției lucrărilor de construcții, conform proiectului;
  • Întocmirea înregistrărilor zilnice ale activităților desfășurate pe șantier;
  • Gestionarea si organizarea lucrărilor in șantier;
  • Întocmire documentație de șantier și devizelor de decontare;
  • Relaționarea cu toți factorii implicați pentru execuția lucrărilor: beneficiari, laboratoare de încercări, etc.;
  • Gestionare subcontractori;
  • Întocmirea graficelor de execuție;
  • Noțiuni generale de SSM/Mediu;

SAT Reabilitare Reciclare reprezintă filiala din România a societății SAT Straßensanierung GmbH din Germania, alături de alte filiale din întreaga Europă, cum ar fi: Polonia, Cehia, Slovacia, Ungaria şi Croaţia. Totodată suntem parte a grupului STRABAG, care activează pe piaţa românească din 1991. SAT Reabilitare Reciclare este o companie tânără, formată dintr-o echipă de profesioniști gata să ofere servicii de reabilitare a drumurilor. Firma se află într-o dezvoltare continuă, prin utilizarea de procese de reabilitare ecologice și inovatoare a drumurilor.Domeniul nostru de activitate cuprinde: stabilizare pământ şi balast, reciclare IN SITU şi în staţii mobile, servicii de frezare a suprafeţelor asfaltice si de beton, tratamente bituminoase, amorsare, producţie şi comercializare de emulsie bituminoasă, cât şi vânzarea de produse speciale.

Construiește viitorul cu noi! Aplică acum și devino parte a echipei noastre.
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024