Gratis

HR Administrator

Medicover

Descrierea jobului

Cautam coleg care sa se alature echipei, in rolul de HR Administrator

Prin acest rol, vei contribui important la implementarea moderna si eficienta a proceselor de business, la imbunatatirea experientei clientilor nostri interni si externi.

Ne dorim alaturi un coleg foarte priceput in organizare si planificare, in comunicare si inter-relationare, determinat sa obtina rezultate performante in mod constructiv, dispus sa invete si sa creasca,

E important sa stii - daca valorile si principiile tale de viata si munca se manifesta prin: etica impecabila, grija si dorinta de a ajuta oameni, auto-disciplina, disponibilitate manifestata de a lucra impreuna cu altii pentru un bine comun, mai mare - atunci e foarte posibil ca te potrivesti in Echipa.

Despre rol:

In Medicover, HR Administrator are in raspundere 4 arii principale: administrare (de date si documente), control (de date si documente, nivelul I si nivelul II), raportare si comunicare (interna si externa). In mod specific, iata cum anume:

  • Administrare: raspunde de intocmirea si gestionarea contractelor de prestari servicii ale personalului medical (medici) - Contractori Medicover (intocmire de documente, gestionare de date si documente)
  • Raportare: pregateste rapoartele interne specifice, le transmite catre functiile relevante si catre Top Management, realizeaza analiza datelor din rapoarte, emite recomandari si propune solutii de eficientizare/imbunatatire.
  • Control: raspunde de verificarea datelor si a contractelor - din punct de vedere complianta - in aria de responsabilitate desemnata. Propune si realizeaza actiuni proactive (de preintampinare riscuri si erori), precum si actiuni de corectie; realizeaza aceste actiuni atat individual, cat si impreuna cu reprezentantii functiunilor ce intervin in procesele de business respective.
  • Comunicare: este responsabil in principal de comunicarea cu personalul medical care lucreaza in Medicover si care se afla intr-un raport juridic de Prestator de Servicii medicale pentru Medicover. In acest sens, comunica constructiv si eficient cu acesti medici/personal medical, asa incat sa asigure ca relatia contractuala se realizeaza in mod corect si cu premize sporite de crestere.

Ce cerem de la viitorul coleg?

Cunostinte. Experienta

  • Cunostinte avansate de utilizare a aplicatiilor MS Office (Excel, Word, PowerPoint, Outlook etc);
  • Competente de lucru/ abilitati de invatare rapida a sistemelor informatice.

Comportamente / Competente demonstrate la nivel de excelenta:

  • Integritate impecabila;
  • Excelente abilitati de organizare si planificare;
  • Atentie la detalii;
  • Abilitatea de a analiza informatii;
  • Abordare structurata a sarcinilor de lucru din arii diverse;
  • Abilitati de comunicare si prezentare: dezvoltare si mentinere de relatii constructive, empatie, colaborare, proactivitate si orientare catre solutii;
  • Cooperare si lucru constructiv in echipa;
  • Autonomie.

Ce propunem, ce oferim?

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata.
  • Locatie centrala (cladiri birouri Grozavesti);
  • Modalitate de lucru flexibila (hybrid);
  • Tichete de masa;
  • Abonament medical pentru angajat si pentru membrii de familie
  • Zile de concediu odihna acordate suplimentar si in crestere, odata cu marirea numarului de ani de lucru in Medicover;
  • Zile de concediu de studiu platite
  • Activitati si programe excelente de invatare si dezvoltare;
  • Oportunitati de crestere a veniturilor individuale prin programe interne, dedicate ( de ex, Refer a Friend,Lead Medicover).

Din 1995, Medicover România a devenit unul dintre cei mai importanți furnizori de pe piața serviciilor de sănătate private, cu o rețea de 41 de clinici în București și în țară, și 5 spitale generaliste în: București, Cluj-Napoca, Oradea și Craiova, 25 de cabinete on-site și peste 250 de unități medicale partenere. Spitalele Medicover corespund celor mai înalte standarde medicale și deservesc o gamă largă de specialități medicale și chirurgicale. Pentru mai multe informații, vizitați: www.medicover.ro

Medicover România face parte din Medicover, companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, înființată în 1995. Medicover operează o rețea extinsă de clinici, spitale, facilități de îngrijire specializată și laboratoare. Piețele principale ale Medicover sunt Polonia, Germania, România și India. În 2022, Medicover a avut venituri de 1.510 milioane de euro și peste 44.000 de angajați. Pentru mai multe informații, vizitați site-ul www.medicover.com

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024