Gratis

Graphic designer

Editura Taktik S.R.L.

Candidatul Ideal

Noi credem că învățarea ar trebui să fie o plăcere și o bucurie! La fel și munca.

Suntem în căutarea unei persoane creative, cunoscătoare și deschisă înspre tehnologii și trenduri de ultimă generație, dornică să evolueze și să învețe lucruri noi, dar totodată cu experiență în grafică și design, în vederea creării unor materiale școlare interactive, atractive și moderne. Munca făcută cu plăcere și interesul în procesul educațional constituie un atuu.

* Prezentarea unui CV și a unui portofoliu în momentul aplicării este obligatorie!

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • pregătirea unor titluri pentru publicare, cu focus pe grafica și designul creativ și interactiv al unor materiale educaționale
  • editarea de documente pentru tipar
  • comunicare cu redactori, editori și alte persoane din editură implicate în proiecte

Cerințe:
  • cunoștințe avansate de: Adobe InDesign, Adobe Photoshop
  • simț al designului, acuratețe și satisfacția unei munci bine făcute
  • creativitate, atenție la detalii, diligență
  • respectare deadline-uri
  • rezistență la stres
  • flexibilitate și deschidere spre învățare de lucruri noi
  • abilități de comunicare cu colegii
  • interes în procesul educațional
Beneficii:
  • o bună remunerație
  • munca împreună cu o echipă de profesioniști

Editura TAKTIK este parte a unui grup de companii care activează în domeniul educației și tehnologiei în 3 țări de peste 15 ani. Ca editură, contribuim la o creștere a calității educației în familii și școli și la modernizarea formei de predare. Scopul nostru este să combinăm educația școlară de calitate cu cele mai moderne tehnologii și cu noi metode didactice și astfel să îmbunătățim interesul copiilor pentru educație. Interesul pentru titlurile noastre crește în fiecare an, prin urmare oferim noi poziții în editura noastră.

Ne găsiți la www.etaktik.ro
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024