Gratis

Grafician / Graphic Designer

Crystal Top Cosmetics S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare (specializarea in design/marketing constituie un avantaj);
  • Experienta in grafica si design in domeniul beauty constituie un avantaj;
  • Aptitudini de comunicare, planificare, organizare si stabilire a prioritatilor;
  • Portofoliu propriu;
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • Capacitate creativa dovedita in propunerea de concepte grafice noi;
  • Initiativa si perseverenta;
  • Dinamism si spirit de echipa;

Descrierea jobului

  • Realizeaza materiale digitale originale foto-video pentru brand-urile din portofoliul companiei;
  • Realizeaza si editeaza materialele video cu scop de marketing;
  • Realizeaza si optimizeaza materiale de marketing pentru tipar, inclusiv brosuri, flyere, mape, roll-ups, carti de vizita etc.
  • Coordoneaza procesul de productie al materialelor pentru tipar, de la pregatirea si organizarea machetelor/fisierelor editabile, la verificarea calitatii productiei, in stransa colaborare cu partenerii de productie;
  • Identifica oportunitati de promovare;
  • Propune si dezvolta initiative de promovare a brand-ului in acord cu asteptarile precizate de companie;
  • Monitorizeaza derularea si rezultatele actiunilor de promovare si marketing;
  • Organizeaza diverse activitati destinate departamentului de marketing;
  • Raporteaza conducerii statusul actiunilor de marketing aflate in derulare;
  • Oportunitate de angajare intr-o companie stabila si echipa dinamica;
  • Pachet de beneficii raportat la performanta.
Abilitati specifice, necesare pozitiei:
  • Cunostinte solide si experienta dovedita in folosirea pachetului Adobe Design, cu precadere Photoshop, Illustrator, After Effects, Premier Pro & InDesign. (Experienta cu alte programe de editare foto/video reprezinta un avantaj);
  • Cunostinte specifice proceselor de productie ale materialelor de marketing: grafica si pregatirea materialelor de tipar, DTP, personalizare produse;
  • Foarte bune cunostinte de editare a materialelor video (Adobe After Effects sau alte aplicatii profesionale dedicate).
  • Excelente cunostinte de operare PC, inclusiv pachetul Office;
Se oferă:
  • Pachet salarial corelat cu experiența;
  • Contract pe perioadă nedeterminată;
  • Mediu de lucru plăcut, într-o echipă dinamică
  • Suport tehnic intern (când și unde este necesar) de la colegi;
  • Asigurarea dispozitivelor pentru efectuarea taskurilor;

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

Suntem unici distribuitori din anul 2019 pentru produsele Crystal Nails (produse profesionale de unghii tehnice) și avem exclusivitate în vanzarea lor în România. Prezență internațională în peste 30 de țări și 3 continente.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 29 Mai 2024