Gratis

Designer grafician

SmartyKids Global concept SRL

Candidatul Ideal

- Deține studii superioare finalizate;
- Cunoaște limba engleză la nivel conversațional;
- Este capabil să-și organizeze timpul şi să-și prioritizeze sarcinile la locul de muncă;
- Respectă cu strictețe termenele limită;
- Are competențe solide în utilizarea software-urilor de design precum Adobe (InDesign, Illustrator, Photoshop), Figma;
- Are abilități excelente de comunicare şi spirit de echipă;
- Este o persoana responsabilă şi de încredere;
- Are experiență demonstrată în design grafic, preferabil în domeniul educațional sau al copiilor;
- Are abilități excelente de comunicare și colaborare;
- Este creativ, atent la detalii.

Descrierea jobului

- Cunoașterea în detaliu și respectarea brandbook-ului companiei;
- Pregătirea proiectelor pentru spaţiile închiriate de către partenerii din rețea, spații în care se vor desfăşura activitățile educaționale (design interior, exterior, ferestre, uși);
- Pregătirea de materiale promoţionale pentru francizaţii noi și cei existenți deja în rețea: flyere, postere, cărţi de vizită;, roll-up, flyere pentru diferite evenimente și târguri, e.t.c. (inclusiv pregătire pentru tipărire);
- Realizare, editare, prelucrare fotografii;
- Conceperea si realizarea vizualurilor pentru social media (facebook, instagram);
- Creare concepte si identitate produs;
- Crearea și dezvoltarea de materiale vizuale creative pentru promoții, materiale de marketing;
- Verificarea tehnica a imaginilor;
- Editarea revistei interne și a diferitelor materiale utilizaate intern;
- Lucrul cu materiale didactice (manuale, caiete de lucru, e.t.c.) onclusiv pregătirea fișierelor pentru tipărire);
- Lucrul cu materiale de brand;
- Comunicare cu partenerii din rețea la telefon, mail, chat;
- Contact permanent cu departamentele din biroul central;
- Asigurarea consistenței brandului în toate materialele create;
- Livrarea proiectelor în termene strânse și gestionarea a multiple sarcini simultan.

Noi îți oferim:
- Salariu atractiv;
- Bonuri de masă;
- Contract de muncă standard;
- Lucru într-o atmosferă plăcută;
- Birou situat în zona centrală a orașului:
- Oportunitatea de a contribui la dezvoltarea copiilor prin intermediul designului educational;
- Mediu de lucru dinamic și inovator.
- Dezvoltare profesională continuă și susținută.

SmartyKids este o rețea internațională de franciză de centre educaționale pentru copii, reprezentată prin în 11 țări, inclusiv în România, cu peste 100 de centre SmartyKids în peste 50 de orașe ale țării. Centrele SmartyKids lucrează pentru dezvoltarea intelectuală a copiilor cu vârste cuprinse între 4 și 14 ani prin cursuri de aritmetică mentală, citire rapidă, educație financiară și multe altele. Compania este printre liderii din domeniul său la nivel național și internațional și a câștigat o serie de premii pentru inovație în educație.
Suntem o franciză în creștere rapidă, specializată în centre educaționale pentru copii, axată pe dezvoltarea creativității și a abilităților cognitive. Căutăm un Designer Grafician talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre în misiunea de a oferi experiențe educaționale inovatoare și captivante pentru copii.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024