Gratis

Foreman Rigger

PMM RECRUITMENT

Candidatul Ideal

  • Experiență minimă de 3 ani în domeniu, cu o bună înțelegere a procedurilor de ridicare și a echipamentelor de ridicare utilizate în industria petrol si gaze.
  • Abilități excelente de comunicare și coordonare a echipei, cu capacitatea de a rezolva probleme și de a lua decizii în timp real.
  • Diploma de rigger. Diploma VCA VOL reprezinta avantaj.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona multiple sarcini simultan.
  • Limba engleza, nivel fluent.

Descrierea jobului

  • Coordonarea echipei de riggeri pentru a asigura siguranța și eficiența operațiunilor de ridicare și mutare a echipamentelor și materialelor.
  • Supervizarea și instruirea riggerilor subordonați pentru a asigura respectarea normelor de siguranță și procedurilor de lucru.
  • Planificarea și organizarea activităților de ridicare și mutare a echipamentelor și materialelor conform specificațiilor tehnice și cerințelor proiectului.
  • Asigurarea că toate echipamentele de ridicare sunt verificate și întreținute corespunzător pentru a preveni incidentele sau accidentele la locul de muncă.
  • Colaborarea cu echipa de conducere și alte departamente pentru a îndeplini obiectivele proiectului și a respecta termenele stabilite.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024